16 yaşında 150 CC motor kullanılır mı?

TheLunar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Mondial 151 RS motor var yakında A1 ehliyet sınavına başvurmayı düşünüyorum acaba 150 CC'lik bir motoru A1 ehliyet ile kullanabilir miyim? Yaşım 16.

125CC sınırı var.

Söyle söyleyeyim 150CC kullanamazsın ama bazı polisler göz yumabiliyor çok büyük fark olmadığı için riske atmana değmez.

Şoyle söyleyeyim, sadece okula gidip geleceğim ve zaten hız yapan birisi vs. değilim sadece hızlı gidip geleyim diye kullanmak istiyorum ve zaten sanayide benzin enjektörüne bir ayar yapıldı hızlanmıyor fazla motor. Hız yapmazsam ve trafik kurallarına uyarsam yine de polisler durdurur m?

Şoyle söyleyeyim, sadece okula gidip geleceğim ve zaten hız yapan birisi vs. değilim sadece hızlı gidip geleyim diye kullanmak istiyorum ve zaten sanayide benzin enjektörüne bir ayar yapıldı hızlanmıyor fazla motor. Hız yapmazsam ve trafik kurallarına uyarsam yine de polisler durdurur m?

Bak şimdi ehliyetsiz kullanırken motoru sürekli polislerden kaçıyordum şimdi ehliyet aldim polis gözükmüyor yani işini şansa bırakma 125CC al sür sonra basın ağrır belki motorun bile gider bazı polisler katı oluyor.

Okula giderken önüne şans eseri çevirme çıkar kaçamazsın ne olur Pat ceza belki motor gitti.

125CC'likleri 150CC'ye çevirebiliyorlar ama ruhsatta 125CC yazmaya devam ediyor istiyorsan öyle yap ama pek bir faydasını göremezsin o kadarlık artışta. Ama sorunun cevabı ruhsata geçiremediğin için olmaz.

Bak şimdi ehliyetsiz kullanırken motoru sürekli polislerden kaçıyordum şimdi ehliyet aldim polis gözükmüyor yani işini şansa bırakma 125CC al sür sonra basın ağrır belki motorun bile gider bazı polisler katı oluyor.

Okula giderken önüne şans eseri çevirme çıkar kaçamazsın ne olur pat ceza belki motor gitti.

Anladım ama 25 CC büyük bir fark değil ya ve neden 125'e kadar acaba çok kötü bu :(
Yeni motor da alamıyorum ki o yüzden sorun oluyor.

125CC'likleri 150CC'ye çevirebiliyorlar ama ruhsatta 125CC yazmaya devam ediyor istiyorsan öyle yap ama pek bir faydasını göremezsin o kadarlık artışta. Ama sorunun cevabı ruhsata geçiremediğin için olmaz.

Amacim 125 CC motoru 150 CC yaptırmak değil eğer mümkünse 150 CC değil de 125 CC gibi gözükse süper olur. Peki ya ehliyet sınavında kac CC motor kullanıyoruz?

Geri
Yukarı