15 yaşında ses kalınlaşmaması

15 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır ergenim, sesim önceden çok inceydi ama hiç sorun etmiyordum kalınlaşır diye ama yaklaşık 1 yıldır bu bana büyük sorun oldu. Sesim 7-8 yaşındaki çocukla aynı, fark yok hatta onların bile benim sesimden daha kalın olabilir sesleri ve ben de normal olarak anksiyete oldu bu. Dışarı çıkmıyorum, okulu açığa aldırdım dalga geçtikleri için, işe girmek istiyorum ama bu sesle ne yapacağım deyip utanıyorum, giremiyorum. Gelişir mi sizce daha? Babam yıllardır daha kalınlaşacak deyip duruyor ama tık yok.

Okulu açığa aldırman kötü olmuş kanka 15 yaşındasın daha lisede çok iyi şeyler yaşabilirsin ama sen açığa geçmişsin. Kanka ne desem bilemiyorum zorbalık konusuna ama verebileceğim tavsiye kendi ayakların üstünde durman işe girmek istiyorum demişsin bu yaşta işe girecek özgüvene sahipsin madem sana zorbalık yapana sende zorbalık yap iyi bir şey değil ama en azından tepkin olsun. Birine dur demezsen daha fazla yapacaktır.

İlla iş yapacağım dersende 15 yaşındasın kanka bir şeyi bugün öğrenmeye başlasan 20 yaşında uzmanı olursun.
(edit)
He şey diyebilirsin nasıl zorbalık yapacağım ben zayıfım şunu yapamam bunu yapamam. Biliyorum kanka yapamazsın çünkü bunu dediğin an kaybediyorsun zaten. Sana zorbalık yapanlarda iyi tipler değildir olsa böyle bir şey yapmaz zaten ama öğretmenin tek uyarısına bakar bu işler veya senin bağırmana. Bağırdığın zaman hoca gelir ne oluyor der sende dalga geçiyor dersin çocuk içinden konuşmaya başlar. halledersin kanka sen sana güvenim tam.

Kimse yazmamış ama çoğu kişininde bildiği bir hastalık değil püberfoni olabilir ama hemen endişelenmeyin belki değildir bana yaşadığınız şeyleri ve belirtileri anlatıp dediğim hastalığı araştırırsanız yardımcı olabilirim.

Okulu açığa aldırman kötü olmuş kanka 15 yaşındasın daha lisede çok iyi şeyler yaşabilirsin ama sen açığa geçmişsin. Kanka ne desem bilemiyorum zorbalık konusuna ama verebileceğim tavsiye kendi ayakların üstünde durman işe girmek istiyorum demişsin bu yaşta işe girecek özgüvene sahipsin madem sana zorbalık yapana sende zorbalık yap iyi bir şey değil ama en azından tepkin olsun. Birine dur demezsen daha fazla yapacaktır.

İlla iş yapacağım dersende 15 yaşındasın kanka bir şeyi bugün öğrenmeye başlasan 20 yaşında uzmanı olursun.

Okulu bırakma kısmını okumamıştım, bu yaşta kötü olmuş bu sebepten ötürü. Zorbalığı kafanıza takmamaya çalışın tabii eğer fazla etkileniyor iseniz yardımlar alabilirsi(diniz)niz; psikolojik, ailevi veya öğretmenlerinizden/müdür yardımcılarınızdan. Erken karar kötü olmuş ancak bir işte çalışma özgüvenine sahip birisiniz. 20-25'e kadar yapacağınız işin uzmanı olabilirsiniz.

Okulu bırakma kısmını okumamıştım, bu yaşta kötü olmuş bu sebepten ötürü. Zorbalığı kafanıza takmamaya çalışın tabii eğer fazla etkileniyor iseniz yardımlar alabilirsi(diniz)niz; psikolojik, ailevi veya öğretmenlerinizden/müdür yardımcılarınızdan. Erken karar kötü olmuş ancak bir işte çalışma özgüvenine sahip birisiniz. 20-25'e kadar yapacağınız işin uzmanı olabilirsiniz.
hocam zorbalığı bende yaptım, arkadaş ortamında bende zorbalandım asıl olay sınır çizmekte. Hoşuna gitmeyen bir şey sana yapılıyorsa tepki göstereceksin yoksa arkası gelir. Benim adım bera hocam enayinin biri berra diyordu bende ona papağan diyordum bağırarak ortada kalıyordu sonra gülüyordum dönüyordu.

Hocam zorbalığı bende yaptım, arkadaş ortamında bende zorbalandım asıl olay sınır çizmekte. Hoşuna gitmeyen bir şey sana yapılıyorsa tepki göstereceksin yoksa arkası gelir. Benim adım bera hocam enayinin biri berra diyordu bende ona papağan diyordum bağırarak ortada kalıyordu sonra gülüyordum dönüyordu.

Hocam bende kiloluyum diye sürekli klasik kilolu espirileri yapılıyor bana. İnsan bir yerden sonra alışınca gülüp geçiyor, bazen de şak diye kapak yapıyorum kalıyorlar öyle. Neyse ki boyum uzun diye fiziksel olarak pek bulaşabilen olmuyor.

Hocam bende kiloluyum diye sürekli klasik kilolu espirileri yapılıyor bana. İnsan bir yerden sonra alışınca gülüp geçiyor, bazen de şak diye kapak yapıyorum kalıyorlar öyle. Neyse ki boyum uzun diye fiziksel olarak pek bulaşabilen olmuyor.

Bana ismimle alakalı oluyordu. Hiç sevmem isim şakalarını ama dediğim gibi sınır çizmek lazım. Çok Ultra mega yakınım yapsa puahhahahah derim ama başkası yapınca insan sinirleniyor. @Oguzhan37377 sanada tavsiyem bu çocuk adam 2-3 laf söyle baktı tehdit ediyor öğretmen geçerken laf söylersin öğretmen araya girer çözersiniz ama sorumluluk almıyorum dayak yedim yazma sonra.

Okulu 1 yıl önce falan bıraktım bu sesim yüzünden kimseyle sosyalleşemiyordum en arka sırada tek başıma oturup sadece ders dinliyordum teneffüste telefona bakıyordum diğerlerine bakınca gözümden yaş geliyordu, ilkokul ve ortaokuldan alışmışım sınıfın hep sevileni, sayılanı olmayı bir anda lisede böyle bir durumla karşılaşınca kimseylede sosyalleşemeyince bıraktım ileride düzelir diye açığa aldırmştım eğer düzelseydi tekrar okula dönücektim ama düzelecek gibi değil, hep böyle kalacak korkusu var gençliğim mahvolucak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı