15 yaşında sesin çok ince olması

• Konuyu başlatan rexxz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 546

rexxz

Picopat
Daha fazla  
15 yasındayım ama sesim 11-12 gibi konusunca sesim çok ince çıkıyor. Hatta konuşurken bazen kendi kendine sesim daha fazla inceliyor veya kalın oluyor. Ama sesimi istediğim zaman kalınlaştıra biliyorum. Normal değil anormal kalınlaşma 11 gibi duruyorken kalınlaştırınca 16 gibi çıkıyor. Bu bir hastalık mı yoksa ergenlikten kaynaklı mı?

15 yasındayım ama sesim 11-12 gibi konusunca sesim çok ince çıkıyor. Hatta konuşurken bazen kendi kendine sesim daha fazla inceliyor veya kalın oluyor. Ama sesimi istediğim zaman kalınlaştıra biliyorum. Normal değil anormal kalınlaşma 11 gibi duruyorken kalınlaştırınca 16 gibi çıkıyor. Bu bir hastalık mı yoksa ergenlikten kaynaklı mı?
Ben 17 yaşındayım benim de bazen ince bazen kalın çıkıyor. İleride oturacak sanırım.

Ergenlikten kaynaklı, illa düzelecektir ileride.

Hocam cidden kendini 11 yasında gibi hissediyorum sesimi kalın kullansam bir zararı olur mu?

Ben 17 yaşındayım benim de bazen ince bazen kalın çıkıyor. İleride oturacak sanırım.

Sesimi kalın kullansam sürekli bir zararı olur mu sırf ses yüzünden sosyal aktivite bile yapamıyorum.

Hocam cidden kendini 11 yasında gibi hissediyorum sesimi kalın kullansam bir zararı olur mu?
Zararı olur mu bilmiyorumda, inan gerek yok. Kimsenin umrunda değil. Seni bir kere tanıyan o ses ile kaydediyor zaten. Sen hiç kimseye diyor musun bunun sesi ince ezik falan gibisinden? Çokta üzerinde durmamak lazım. Zamanla düzelecek elbet.

Ergenlikten kaynaklı, birkaç sene sonra düzelecek.

Hocam zaten sesimi istediğim zaman kalın yapabiliyorum Full kalın kullansam ses tellerine zarar verir mi?

Zararı olur mu bilmiyorumda, inan gerek yok. Kimsenin umurunda değil. Seni bir kere tanıyan o ses ile kaydediyor zaten. Sen hiç kimseye diyor musun bunun sesi ince ezik falan gibisinden? Çok da üzerinde durmamak lazım. Zamanla düzelecek elbet.

Mesela Valorant CS gibi oyunlarda ses yüzünden mikrofon açamıyorum herkes 11 yaşında sanıyor beni konuşamıyorum sadece oyun için değil çevrem içinde hiç konuşmak istemiyorum ama okulda sesimi kalın yapıyorum okuldakiler kalın biliyor ailen çevremde sesimi ince kullanıyorum kalın yapsam zararı olur mu öğrenmem lazım.

Zararı olur mu bilmiyorumda, inan gerek yok. Kimsenin umurunda değil. Seni bir kere tanıyan o ses ile kaydediyor zaten. Sen hiç kimseye diyor musun bunun sesi ince ezik falan gibisinden? Çok da üzerinde durmamak lazım. Zamanla düzelecek elbet.

Kendi açımdan kendini çok çocuk gibi hissediyorum ses yüzünden kalın kullanıyorum okulda normalde de kullanmak istiyorum ama zararı olur diye korkuyorum.

Puberfoni diye bir hastalık var ondan şüpheleniyorum acaba olabilir.

Son düzenleme:
Hocam zaten sesimi istediğim zaman kalın yapabiliyorum Full kalın kullansam ses tellerine zarar verir mi?
Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Dediğiniz gibi bir şey olsaydı ses sanatçıları veya opera şarkıcıları düzgün konuşamazdı bile.

Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Dediğiniz gibi bir şey olsaydı ses sanatçıları veya Opera şarkıcıları düzgün konuşamazdı bile.

Normalde öz güvenli birisiyim ama ses yüzünden içine kapanık oldum o zaman hocam Full kalın sesimle konuşacağım. Sınıfta bir arkadaşım daha var onunda sesi çok fazla ince ama o bağırsada gene de fayda etmiyor peki tahmini gerçek sesim kaç yaşında oturur.

Normalde öz güvenli birisiyim ama ses yüzünden içine kapanık oldum o zaman hocam Full kalın sesimle konuşacağım. Sınıfta bir arkadaşım daha var onunda sesi çok fazla ince ama o bağırsada gene de fayda etmiyor peki tahmini gerçek sesim kaç yaşında oturur.
17-19 diye tahmin ediyorum. Genellikle bu yaşlarda olan bir şey. Sizinki daha erken de olabilir, bilemeyiz.

Geri
Yukarı