15 yaşında sırtta çok fazla sivilce olması nasıl geçer?

oscargorkem

Decapat
Daha fazla  
15 yaşındayım. Sırtımda, omuzlarımda çok fazla sivilce var. Sebebini bilen var mı? Çoğu kişi ergenlikten diyor fakat ergenlikten olduğunu sanmıyorum. Etrafımdakilerin sırtında 1 tane bile sivilce yok, ilaç gibi herhangi bir şey kullanmıyorum. Babamın da aynı şekilde çok fazla sivilcesi var, sırtında ve kollarında. Bu sivilcelerden nasıl kurtulabilirim? Krem varsa önerirseniz çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler 😊

1701525972237.png

15 yaşındayım. Sırtımda, omuzlarımda çok fazla sivilce var. Sebebini bilen var mı? Çoğu kişi ergenlikten diyor fakat ergenlikten olduğunu sanmıyorum. Etrafımdakilerin sırtında 1 tane bile sivilce yok, ilaç gibi herhangi bir şey kullanmıyorum. Babamın da aynı şekilde çok fazla sivilcesi var, sırtında ve kollarında. Bu sivilcelerden nasıl kurtulabilirim? Krem varsa önerirseniz çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler 😊

Tek yol is.
İsotretinoin.

1701526495599.png

Genetik hocam pek yapılacak bir şey yok.

Cleocin t diye bir ilaç var bizzat ben kullanıyorum o işe yaraybilir ben alnımdaki sivilcelere sürüyorum sırtta işe yararmı bilmiyorum büyük ihtimal yarar.

Ama hocam bu ilacı gece yatmadan önce sürün ve sürdükten sonra güneşe asla çıkmayın güneş yanıkları yapabilir ama gerçi siz sırtınıca sürceksiniz güneş görmüyor pek ama yine de siz yatmadan önce sürün.

cildiyeye görünün hocam normalde bende ergenlik derim ama pederdede varmış genetiktir o zaman

Genetik hocam pek yapılacak bir şey yok.

Cleocin t diye bir ilaç var bizzat ben kullanıyorum o işe yaraybilir ben alnımdaki sivilcelere sürüyorum sırtta işe yararmı bilmiyorum büyük ihtimal yarar.

Ama hocam bu ilacı gece yatmadan önce sürün ve sürdükten sonra güneşe asla çıkmayın güneş yanıkları yapabilir ama gerçi siz sırtınıca sürceksiniz güneş görmüyor pek ama yine de siz yatmadan önce sürün.
ya aslında krem önerir misiniz dedim fakat, kremde alerji yaparsa daha berbat olucak. Batıcak sırtım. Ondanda çok korkuyorum

Ona krem falan etki etmez. Sana direkt isotretionin ya da androjenleri sıfırlayacak ilaç lazım.

Ha krem olarak olarak üsteki arkadaşın önerdiği Cleocin T + Benzoxin + tretionin veya türevi içeren herhangi bir ilaç bir nebzede olsa iyileştirir.

Sivilceler için düzenli kullanımda etrexin çok etkili. Cleocin T de aynı şekilde. Ancak bu sadece fiziki değişim sağlar. Sivilcelerin çıkma nedeni çözülmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı