15 yaşında Spor salonuna gitmeli miyim?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. 15 yaşındayım ve 93 kilo falanım. Boyum biraz uzun olduğunda dolayı çok da kilolu göstermiyorum. Ama zayıflamak istiyorum. Babam beni yüzmeye göndermek istiyor. Ama ben hiç gitmem istemiyorum. Spor salonuna gitmeyi istiyorum. Annem de diyet yaparak kilo verebilirsin diyor da ama arkadaşım da sadece diyet yaparak kilo verdi onda da zayıfladıktan sonra da sarkıntılar falan oldu. Yağları kaldı yani biraz. Ben yağ oranımı falan azaltmak istiyorum. Kilo da vermek istiyorum. 2 tane spor salonu buldum. Birincisi yeni açılmış, 3 katlı, hocalar falan da var. Aylık 200 lira. İkinci yer de biraz eski, hocalar yok, tek katlı, spor aletleri de eski biraz. Aylık 100 lira. Hangisine gitmeliyim acaba? Ailem de boyun kısalır diyor ama beden eğitimi öğretmenlerim de çok ağırlık falan yapmazsan boyun da uzar diyor. Sizce spor salonuna gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spora gitmezsen çok cılız kalabilirsin bence gitmelisin yüzmenin daha çok omuzlara etkisi vardır eğer boy sıkıntında yoksa fitness önerimdir

Dostum 20 yaşındayım ben de boyum 1.92 kilom 91-92 civarlarında. Zamanında basketbol voleybol gibi takım sporlarıyla da uğraştım. 1 buçuk yıldır spor salonuna gidiyorum. Salonda dikkat etmen gereken durum net olarak kibir ve egona yenik düşmemen. Bunu yapmayıp dengeyi koruyabildiğin sürece hem fiziksel olarak hem mental olarak çok rahatlayıp daha hissedeceğinden eminim. Boyun yüksek iri olunca mesela senden boyut olarak daha küçük biri yüksek ağırlıklara girince sen düşürünce garip hissedebiliyorsun buna kapılırsan sonu sakatlık kapılmazsan hedeflerine ulaşacağını düşünüyorum.

Dostum 20 yaşındayım ben de boyum 1.92 kilom 91-92 civarlarında. Zamanında basketbol voleybol gibi takım sporlarıyla da uğraştım. 1 buçuk yıldır spor salonuna gidiyorum. Salonda dikkat etmen gereken durum net olarak kibir ve egona yenik düşmemen. Bunu yapmayıp dengeyi koruyabildiğin sürece hem fiziksel olarak hem mental olarak çok rahatlayıp daha hissedeceğinden eminim. Boyun yüksek iri olunca mesela senden boyut olarak daha küçük biri yüksek ağırlıklara girince sen düşürünce garip hissedebiliyorsun buna kapılırsan sonu sakatlık kapılmazsan hedeflerine ulaşacağını düşünüyorum.
Ben çok takılacağımı sanmam hocam. Ağırlıktan ziyade başka neler yapabilirim fitness'larda ?

Kardio yapman lazım fazla yağlardan kurtulmak için. Düzenli diyet ve kardio programi uygularsan olabilir

Biraz yağ yakımı sonrası sıkılaşma programı uygularsın bölgesel çalışarak. Yaşın genç olduğundan vücudunun erken toplayacağını tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı