15 yaşındayım ve boyum 1.77, daha uzar mıyım?

Büyüme plaklarım kapanmış mıdır sizce?

Aslında basketbol falan çok uzatmıyor daha çok esneme hareketleri daha çok uzatıyor. Ben de 16 yaşındayım ve boyum 195 basketbol oynuyorum ama onun uzattığını düşünmüyorum

kardeşim merhaba boyun uzadı mı

1,77 gayet iyi. Ben de 15 yaşındayım ve en fazla 1,60'ım. Kısacası kazık kadar adam olmuşsunuz

Son düzenleme:
Hocam sizden böyle bir konu beklemezdim açıkçası. Biraz gereksiz olmuş. 175'in üstü zaten uzun sayılır. Ayrıca konu kız düşürmek ise de gayet yeterli bir boy. Hiç takmanıza bile gerek yok. Plaklarınıza baktım ve benim de internetten öğrendiğim bilgiyle kapanmış olarak yorumladım.

Bilmeyen herkes konuşmuş yine... Bilek disklerin kapandıysa uzaman duruyor. Yani uzaman imkansız. 7. Sınıftan bu yana 1.83 boyum var. 9. Sınıfta gidip aynı testleri ve filmleri çektirdim ve disklerin kapandığı söylendi. Şuan 11. sınıfım ve aynı boydayım. Bilimsel olarak da gerçek bu, uzamazsın.

Edit: Tavsiye istersen, istediğin sporu yapabilirsin. Esneme çalışmaları yapabilirsin. Bu 2-3 cm daha uzatacaktır seni. Tabi eklem uzaması söz konusu değil. Spor çalışmalarından sonra eklemlerin açılacak ve postürün dikleşecektir. 1.80'e ulaşırsın bu şekilde.

Son düzenleme:
kardeşim merhaba boyun uzadı mı
1 CM uzadım.
Haklısınız 1 seneden fazla olmuş zaten. Zaten uzamadım 1 CM uzamışım bundan sonra da uzamam çokta umurumda değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…