15 yaşındayım ve boyum 1.77, daha uzar mıyım?

Ben şu an 16 yaşındayım ve boyum 2.02 basketbol oynamayı düşün ya da voleybol oyna onlar çok boy uzatıyor uzama yaşı en geç 18 en fazla 24'e kadar uzayabilirisin o yüzden fazla dert etme zaten çok uzun olmak iyi değil kafanı vuruyorsun.

Aslında basketbol falan çok uzatmıyor daha çok esneme hareketleri daha çok uzatıyor. Ben de 16 yaşındayım ve boyum 195 basketbol oynuyorum ama onun uzattığını düşünmüyorum

Merhaba arkadaşlar. 15 yaşındayım, 2005 doğumluyum. Tam çıplak ayak 1.77'yim. Boyum 7-8 aydır 2-3 CM uzadı. Büyüme plaklarım netten edindiğim bilgiye göre kapanmış gözüküyor. Aile hekimi "1.85 zorlarsın dedi" dedi, çocuk sağlığı doktoru ise vitaminin eksik dedi. Bilek röntgeni, kemik yaşı falan istedi. Pazartesi sonuçlarım çıkacak. Aynı boyda olduğum arkadaşlarımın çoğu 1.83'ü geçmiş ama benim böyle kalmam sinir bozucu. Sağlıklı beslendim. Babam, dayım, amcalarım uzunken böyle kaldım galiba. Bilek röntgenim aşağıda.

Eki Görüntüle 500709
kardeşim merhaba boyun uzadı mı

Hocam sizden böyle bir konu beklemezdim açıkçası. Biraz gereksiz olmuş. 175'in üstü zaten uzun sayılır. Ayrıca konu kız düşürmek ise de gayet yeterli bir boy. Hiç takmanıza bile gerek yok. Plaklarınıza baktım ve benim de internetten öğrendiğim bilgiyle kapanmış olarak yorumladım. :D

Bilmeyen herkes konuşmuş yine... Bilek disklerin kapandıysa uzaman duruyor. Yani uzaman imkansız. 7. Sınıftan bu yana 1.83 boyum var. 9. Sınıfta gidip aynı testleri ve filmleri çektirdim ve disklerin kapandığı söylendi. Şuan 11. sınıfım ve aynı boydayım. Bilimsel olarak da gerçek bu, uzamazsın.

Edit: Tavsiye istersen, istediğin sporu yapabilirsin. Esneme çalışmaları yapabilirsin. Bu 2-3 cm daha uzatacaktır seni. Tabi eklem uzaması söz konusu değil. Spor çalışmalarından sonra eklemlerin açılacak ve postürün dikleşecektir. 1.80'e ulaşırsın bu şekilde.

Son düzenleme:
kardeşim merhaba boyun uzadı mı
1 CM uzadım.
Hocam sizden böyle bir konu beklemezdim açıkçası. Biraz gereksiz olmuş. 175'in üstü zaten uzun sayılır. Ayrıca konu kız düşürmek ise de gayet yeterli bir boy. Hiç takmanıza bile gerek yok. Plaklarınıza baktım ve benim de internetten öğrendiğim bilgiyle kapanmış olarak yorumladım. :D
Haklısınız 1 seneden fazla olmuş zaten. Zaten uzamadım 1 CM uzamışım bundan sonra da uzamam çokta umurumda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı