150.000 TL sistem toplama

Bir sıkıntı yaşamazsınız hocam merak etmeyin parçalarının hepsinin kalitesi ortada zaten FPS vs. durumlarda bir fark olmaz.

Kalite farkı.

Güzel ilerleme.

Peki sistemde darboğaz yaparmı acaba ? bazı konular ve videolar izledim darboğaz yapabilmesinden bahseden kişiler ve yorumlar gördüm

4080'de yeterli gayet, illa 4090 almasına gerek yok diye düşünüyorum.

Çok iyi bir sistem hocam hayırlı uğurlu olsun.

Bu paraya kötü 4080 yeterli fakat 150k ya 4080 sistem kazık, ve evet bu paraya 4090 olmalı.

Peki sistemde darboğaz yapar mı acaba? Bazı konular ve videolar izledim darboğaz yapabilmesinden bahseden kişiler ve yorumlar gördüm.

Yapmaz.

Sistem güzel fakat kasaya gereksiz fazla vermeye gerek var mı.

https://www.akakce.com/bilgisayar-k...anli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,1071378290.html

Burada 3.5-4 k daha kazanıp daha farklı değerlendirebilirsin bu sistemi

Birde power supply 1200w alırsan ileride tekrardan bir sistemde yükseltme yaşarsan senin için daha karlı olur.

Son seviye bir sistem topluyor. sizin sistemden anlayışınız işlemci iyi olsun ekran kartı iyi olsun diğerlerinin önemi yok mu?

Son seviye bir sistem topluyor. sizin sistemden anlayışınız işlemci iyi olsun ekran kartı iyi olsun diğerlerinin önemi yok mu?
Önerdiğim 5000x kasa şuanda kullandığım kasa ve 7000x ile arasında çok bir 3.5-4k lık fark yok. Boyut olarak 7000x sadece 5000x den 8cm yükseklik 3 cm derinlik farkı var. Sistemde Kasadan kısıp ne kadar sisteme yoğunlaşırsa daha fazla performans elde eder veya depolama alanı artar. 120 mm 10 fan yerine 11 adet 140mm fan takmak istiyorsa bilmem ama onun içinde ek masraf demek onun için. Kısaca iki kasa arasındaki farkı bilmeden boş bi yorum yapma. Forumda herkesin ortak kararı olduğuna eminim Kasa yerine sisteme parayı yatırmak. Kasa ile oynamıyorsun sistem ile oynuyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…