150.000 TL sistem toplama

Bütçesi olup 4090 yerine 4080 alanların hepsi cahil insanlarmış o zaman. Arkadaş tespiti koydu. Milyoner iş insanlarının hepsi bütçesi olduğu halde lamborghini, porsche kullanmadığı için de cahilleşti. Adam render yapmayacağım oyun oynayacağım diyor 4090 aldırmaya çalışıyorsunuz 😀
Oyun oynayacak olsa bile 4090 alması daha mantıklı. 150 bin liraya 4080 toplamak saçmalıktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun oynayacak olsa bile 4090 alması daha mantıklı. 150 bin liraya 4080 toplamak saçmalıktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam zaten 150 bin liraya 4080 toplamıyor. 150 bin lira bütçesi var. 4080'i toplayıp kalan parayı cebine atacak. Adam render yapmayacağım diyor 4090 al diyorsun. Adam zaten oyun oynayacağını belirtmiş. 4080 fazlasıyla bu ihtiyacını karşılayacak zaten. Amaca yönelik bir sistem önerseniz neyse adam parayı bulmuş siz de o paranın hepsini harcasın istiyorsunuz. Birde utanmadan 4080 vs 4090 karşılaştırmasını atıyorsun. Ben 4080 4090'ı geçer falan mı diyorum? Komikleştin 😃 Ki zaten 4k oynayacaksa bu adam 4080 4K için gayet yeterli bir kart.

Adam zaten 150 bin liraya 4080 toplamıyor. 150 bin lira bütçesi var. 4080'i toplayıp kalan parayı cebine atacak. Adam render yapmayacağım diyor 4090 al diyorsun. Adam zaten oyun oynayacağını belirtmiş. 4080 fazlasıyla bu ihtiyacını karşılayacak zaten. Amaca yönelik bir sistem önerseniz neyse adam parayı bulmuş siz de o paranın hepsini harcasın istiyorsunuz. Birde utanmadan 4080 vs 4090 karşılaştırmasını atıyorsun. Ben 4080 4090'ı geçer falan mı diyorum? Komikleştin 😃
Kardeşim sıkıntın mı var? Adam hiç dememiş parayı cebime atacağım diye. Bütçesi dahilinde olan en mantıklı sistemi söylüyorum ben. Adam ben artan parayı cebime atacağım falan dememiş bir yerlerden bir şeyler uydurma.

Kardeşim sıkıntın mı var? Adam hiç dememiş parayı cebime atacağım diye. Bütçesi dahilinde olan en mantıklı sistemi söylüyorum ben. Adam ben artan parayı cebime atacağım falan dememiş bir yerlerden bir şeyler uydurma.
Anlaşılan sen okuduğunu da anlamıyorsun. Ben şahsi olarak adama 4080 önerdiğim için adam 4080'li sistemi eğer toplarsa kalan parayı mantıken cebine atmış oluyor, değil mi? "150 bin liraya 4080 toplamak saçmalıktır" dediğinde Türkçenin problemli olduğunu anlamıştım. Sana bir önceki mesajımda da belirttim adamın 150.000 TL bütçesi var biz adama 150.000 TL değerinde 4080 sistem önermedik 😀 İkisi arasında fark var. Dikkatli oku, ondan sonra cevap ver.

Sana bir önceki mesajımda da belirttim adamın 150.000 TL bütçesi var biz adama 150.000 TL değerinde 4080 sistem önermedik.
Kardeşim dalga geçiyorsun sanırım. 150 bin TL bütçesi varsa neden 4080 alsın gözünü seveyim. Adam sistem önerisi istiyor sen gidip daha düşük parça önerip kalan parayı cebine at diyorsun. Dalga mı geçiyorsun? Adamın bütçesi 150K işte en iyi sistemi toplamaya çalışıyor adam, cebine para atmaya değil.

Kardeşim dalga geçiyorsun sanırım. 150 bin TL bütçesi varsa neden 4080 alsın gözünü seveyim. Adam sistem önerisi istiyor sen gidip daha düşük parça önerip kalan parayı cebine at diyorsun. Dalga mı geçiyorsun? Adamın bütçesi 150K işte en iyi sistemi toplamaya çalışıyor adam, cebine para atmaya değil.
Bak güzelim, canım, ciğerim adam hem render yapsa hem oyun oynasa 4090'lı sistemi alsın zaten. Sen adama ihtiyacı olmayacak şekilde niye sistem öneriyorsun ki? Saçmalık. Adam oyun oynayacağım diyor. Bütçesinin olması onu har vurup harman savuracağı anlamına gelmiyor. Eğer render için almayacaksan 4080 gayet yeterli bir kart bunu anlatmaya çalışıyorum.

Sen adama ihtiyacı olmayacak şekilde niye sistem öneriyorsun ki? Saçmalık. Adam oyun oynayacağım diyor. Bütçesinin olması onu har vurup harman savuracağı anlamına gelmiyor. Eğer render için almayacaksan 4080 gayet yeterli bir kart bunu anlatmaya çalışıyorum.
Şuan yeterli olabilir. 4090 alsa 4080'den en az 2-3 yıl daha uzun kullanacak. Şuana göre öneri yapıyorsunuz. Attığım videodaki farka da bakarsanız anlarsınız zaten. 4K için 4080 bir süre sonra ömrü tükenecek ancak 4090 çok daha güçlü bir kart ve daha uzun süre gidecek. Bütçesi varken daha uzun ömürlü bir şey alması har vurup harman savurmak olmuyor kardeşim benim.

RTX 4090
i9 14900K
32 GB RAM 6000 MHz

Gibi bir sistem toplanabilir bence.

Hayır. 14900K alınmaz. Render veya iş için kullanacak olsa Intel'e yönelebilirdik ama oyun için AMD çok daha iyi bir tercih.

ROG kalitesi diye tutturup hala 4080 öneriliyor 😀 şurada %1 performans farkı var yok her şeyden önce onu geçtim 1 hafta sonra 4080 Super piyasaya girecek hem daha ucuz hem daha güçlü. Bir şey önerirken ne önerdiğini ne geleceğinide bilmiyor mu bu 4080 ile inatlaşan arkadaşlar? Yapmayın etmeyin, uzaklaşın şu bilgisayar toplama konularından.

Yeni konular

Geri
Yukarı