150-200 TL İşlemci Soğutucu Önerisi

Zibilion

Hectopat
Yer
Ankara/Bilkent
Daha fazla  
150-200 TL bandında İşlemci Soğutucusu almak istiyorum. İşlemci: AMD Ryzen 5 1400 Anakart: ASUS B350M-A AM4 Kasa: Corsair Spec-01 . Sıvı veya Hava olması fark etmez iyi soğutması önemli benim için.

Denemeniz lazım. Eğer yeterli gelirse almazsınız. Zaten R5 1400 OC gücü çok yüksek bir işlemci değil. Ayrıca OC yapmaya gerek de yok şu anda. OC işlemcinin ömrünü azaltıyor sonuçta.

Denemeniz lazım. Eğer yeterli gelirse almazsınız. Zaten R5 1400 OC gücü çok yüksek bir işlemci değil. Ayrıca OC yapmaya gerek de yok şu anda. OC işlemcinin ömrünü azaltıyor sonuçta.
Öyle zorlayanlar var, mesela Technopat' ta bir dönem g3258 işlemciye Titan X bağlamak için bayağı bir zorlamışlardı. :)
Tabii ki ne olursa olsun fazlası zarar.

Çılgınlık yapmaya gerek yok bence. Ayrıca OC performansından fazla bir şeyde bekleme. Yerinde olsam stok soğutucuyu kullanırdım. Boş yere masraf yapmaya gerek yok. İlla alacağım diyorsan Dark Freezer X120 alabilirsin.
Zaten o işlemciyi üretenler senden benden daha iyi biliyorlar onu. Zaten o kadar performans verebiliyor olsa O.C yapar salar piyasaya. Üreticiler bile savunuyor. Ama diyelim bir kaç sene sonra ekran kartını değiştirirsin ufak bir darboğaz meydana gelir yaparsın O.C. zaten aşırısı her şeyde olduğu gibi zarar.

Zaten o işlemciyi üretenler senden benden daha iyi biliyorlar onu. Zaten o kadar performans verebiliyor olsa O.C yapar salar piyasaya. Üreticiler bile savunuyor. Ama diyelim bir kaç sene sonra ekran kartını değiştirirsin ufak bir darboğaz meydana gelir yaparsın O.C. zaten aşırısı her şeyde olduğu gibi zarar.
Ben de aynısını dedim zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı