150-200 TL İşlemci Soğutucusu Önerisi

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar şuan ki soğutucum çok kötü o yüzden değiştirmek istiyorum. İşlemcim i5 4590'a uyumlu 150-200 TL arası işlemci soğutucusu önerir misiniz?
Kasamın boyutları 361 x 176 x 385 mm. Kasanın cinsini bilmediğim için söylemedim kusura bakmayın.

Stok fan ile sorun yaşamamanız lazım. Yine de sessiz ve serin bir çalışma için aşağıdaki ürünü öneririm.

Yeterli olmuyor açık dünya oyunlarında işlemci 90 100 derece falan oluyor. Macundan olduğunu sanmıyorum. .Çünkü geçen sene değiştirmiştim değiştirdiğimde etkisi olmamıştı 2 3 derece inmişti.
Fanın doğru takıldığından emin ol. O macun ile I5 4460 stok fan da %100 kullanımda en fazla 60 derece görüyorum.

O macun eski bir macun, üretimi de daha yok eski kalan ürünler onlar. Macunun içi doldurup olarak gönderilmiş ihtimalide olduğunu unutma. Benim dediğim macun yeni 2019 üretimi ve fiyatına göre ısı iletimi en iyi macun. Sizin kullandığınız macunun ömrü bitmiş olabilir, raf ömrünü doldurmuş da olabilir, macunu fazla sürmüş de olabilirsiniz. Ayrıca intel fan ların ayakları sağlam değil bir tarafı oturmamış ise fan havaya kalkıyor buda işlemcinin ısınmasına yol açabilir.

Eğer elinde macun varsa macunu sür ve fanı doğru taktığından emin olduğunda fanı tekrar çıkar, macunun dağılıp dağılmadığını bir kontrol et. Eğer dağılmamış ise fanı doğru takamamışsın.

Son düzenleme:
Fanın doğru takıldığından emin ol. O macun ile I5 4460 stok fan da %100 kullanımda en fazla 60 derece görüyorum.
Haklı daha geçen gün kasayı kendim temizledim. Performans düşmüştü bir de sıcaklık 99 derecelerde geziyordu boştayken bile. Fanı iyice inceledikten sonra oturmadığını gördüm tekrar taktım şu an sıkıntısız çalışıyor. İşlemcim Pentium G3258.
Bu arada BIOS'a gir bak eğer işlemcin normalden düşük Ghz değerinde çalışıyorsa ısıdan kendini korumaya almıştır bu da fanın yanlış takıldığını gösterir haberin olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı