150 TL 1151 İşlemci Soğutucusu Önerisi

UFUK ERMİ

Decapat
150 TL işlemci soğutucusu tavsiyeniz var mı? Sessiz calışan bir tane istiyorum. Stok fanın gürültüsüne artık dayanamıyorum.
Anakartım B250 M3 galiba 1151.
Bir de bu soğutucuyu önerir misiniz? Biraz büyük alırsam RAM slotlarını kaplar mı?

Fan çapı 92 mm olduğu belirtilmiş. Sessizlik için en azından 120 - 140 mm çaplarında olursa daha kullanıcısını daha bir memnun edecektir.

Kasadaki diğer fanların sayısı ve konumunu da önemli. Hava giriş çıkışı doğrumu kasada ?
İşlemci fanı değiştirmek çözüm olmayabilir. Yük altında değilken sessiz olabilir çünkü tek bir fanın performansını 2 fana bölmüş olacaksın. Dediğim gibi kasada kaç tane fan var ve bu fanların konumu nedir.

Mesela benim kasada 3 önce 2 üstte 1 arka 1 işlemci toplam 7 fan mevcut.
Yani demek istediğim soğutmak için yükü tek bir fana bırakırsan ne yaparsan yap bir süre sonra sesli oluyor. Bu soğutma yüklerini fanlara dağıtman lazım. Dolayısıyla bu şekilde fanlar ne sessiz nede sesli oluyor orta normal oluyor. Emin ol en uzaktaki fan bile işlemcinin soğumasına yardımcı oluyor.

Olması gereken bu şekilde.
367401

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki diğer fanların sayısı ve konumunu da önemli. Hava giriş çıkışı doğrumu kasada ?
İşlemci fanı değiştirmek çözüm olmayabilir. Yük altında değilken sessiz olabilir çünkü tek bir fanın performansını 2 fana bölmüş olacaksın. Dediğim gibi kasada kaç tane fan var ve bu fanların konumu nedir.

Mesela benim kasada 3 önce 2 üstte 1 arka 1 işlemci toplam 7 fan mevcut.
Yani demek istediğim soğutmak için yükü tek bir fana bırakırsan ne yaparsan yap bir süre sonra sesli oluyor. Bu soğutma yüklerini fanlara dağıtman lazım. Dolayısıyla bu şekilde fanlar ne sessiz nede sesli oluyor orta normal oluyor. Emin ol en uzaktaki fan bile işlemcinin soğumasına yardımcı oluyor.

Olması gereken bu şekilde.
Eki Görüntüle 367401
dostum zaten benim fanlarım bu düzende sadece stok fandan rahatsız oluyorum o yüzden soğutucumu değiştiricem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı