150 - 200 TL RGB şerit LED önerisi

Magura

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba masa arkası için RGB LED şerit almak istiyorum ancak çok bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe 150 - 200 TL.

Kumandalı modeller var 5050 çipli. Yani her çipi ayrı yanan adreslenebilir şerit de alınır 1 metre kadar bu fiyata ama bir o kadar da kontrolcüye vs. vermeniz gerekir.

RGB şeritlerde ucuz olanlarda yaşayacağın en yaygın sorun kısa süre içerisinde aradaki bazı ledlerin ya başka renk yanması ya da hiç yanmamaya başlaması. Bir de istediğiniz renkleri vermiyor kumandadan seçseniz bile.

Belki bütçenizi biraz daha yükseltip şunu tercih edebilirsiniz:

Kumandalı modeller var 5050 çipli. Yani her çipi ayrı yanan adreslenebilir şerit de alınır 1 metre kadar bu fiyata ama bir o kadar da kontrolcüye vs. vermeniz gerekir.

RGB şeritlerde ucuz olanlarda yaşayacağın en yaygın sorun kısa süre içerisinde aradaki bazı LED'lerin ya başka renk yanması ya da hiç yanmamaya başlaması. Bir de istediğiniz renkleri vermiyor kumandadan seçseniz bile.

Belki bütçenizi biraz daha yükseltip şunu tercih edebilirsiniz:

Bu önerdiğiniz 5050 çipli olan model mi?

RGB'ler genelde 505 0 çipli oluyorlar diye biliyorum. Ürünün yorumları da çok güzel, masan için de yeterli olacağını düşündüm açıkçası. Ama güzel bir aydınlatma sistemi için 500 TL civarı harcanıyor maalesef.

Benim bile duvardaki kendi yaptığım aydınlatmayla, monitör arkaları, kasa içi, monitör üstü lamba vs. derken 2000 TL harcamışlığım var. Bİr kısmı PC ana kartından, bir kısmı bluetooth kontrolcüden, loş kısımları gidermek için kullandıklarım da kumanda ile kontrol ediliyor. Ama bugüne kadar en güzel verimi ARGB ledlerden aldım hem renk hem de parlaklık kalitesi olarak.

2022-12-17 12.39.21.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı