150-200 TL Sessiz kasa fanı önerisi

sekect

Kilopat
Arkadaşlar kullandığım kasa Cooler Master MB511. Kasanın ön panelindeki 3 fan tam devirde çalıştığı için çok sesli çalışıyor. Egzoz fanını bu fan ile değiştirdim;
Akasa Apache 12 S-Flow Siyah Ultra Sessiz Kasa Fanı Fiyatı

Kasamın rengi siyah - kırmızı, o yüzden ön 3 fanın kırmızı LED'li ya da RGB olmasını istiyorum. PWM çoklayıcı kablom var, fanlar ona takılı çünkü anakartımda 1 adet CHA_FAN girişi mevcut. 3 fana toplam 150-200 TL bütçe ayırdım. Eğer bu fiyata 3 tane kırmızı LED'li ya da RGB fan bulamazsın diyorsanız sade fan önerilerinize de açığım.

Kasa'nın sessiz olmasını fanlar belirler ekran kartının fanı felan belirler.Bu yüzden fanların iyiyse normal bir kasaya taksanda problem yaratmaz.Bana kalırsa güzel bir markanın kasasını alman yeterli beğendiğin taktirde.

F/P olarak fan markalarından fiyatlarına göre sırasıyla corsair > cooler master > thermaltake > rampage > akasa diyebiliriz sanırım. Sessizlik istiyorsanız silent modelleri altında fanlara bakabilirsiniz.

Tam devirde çalışan hemen hemen bütün fanlar muhtemelen belli ölçüde ses yapacaktır. Şu an Aero500 kasa kullanıyorum, hız ayarı var ve düşük hızda bile belli belirsiz bir rüzgar sesi alıyordum. MB511 fansız olarak alırım düşücesi ile Black Friday indirimlerinde Aliexpress' ten Aigo C3 modelden 6 lı olarak 250 TL civarına sipariş verdim , 15-20 gün içerisinde kontrolcüsü ile birlikte elime ulaştı. Aynı dönemde MSI Frozr L işlemci soğutucuda aldım, eksik olmasın bunun fanının sesinden başka hiç bir şeyin sesini duymuyorum.

Tam devirde çalışan hemen hemen bütün fanlar muhtemelen belli ölçüde ses yapacaktır. Şu an Aero500 kasa kullanıyorum, hız ayarı var ve düşük hızda bile belli belirsiz bir rüzgar sesi alıyordum. MB511 fansız olarak alırım düşücesi ile Black Friday indirimlerinde Aliexpress' ten Aigo C3 modelden 6 lı olarak 250 TL civarına sipariş verdim , 15-20 gün içerisinde kontrolcüsü ile birlikte elime ulaştı. Aynı dönemde MSI Frozr L işlemci soğutucuda aldım, eksik olmasın bunun fanının sesinden başka hiç bir şeyin sesini duymuyorum.
Hocam Aigo çok mu sesli çalışıyor ? PWM çoğaltıcı kablo aldım. O zaman diğer fanlarıda PWM olarak alayım daha mantıklı herhalde.

Hocam Aigo çok mu sesli çalışıyor ? PWM çoğaltıcı kablo aldım. O zaman diğer fanlarıda PWM olarak alayım daha mantıklı herhalde.
Açıkçası işlemci fanindan dolayı Aigo lari pek gözlemleyemiyorum ama dediğim gibi düşük hızda belli belirsiz olan ses yüksek hızda illaki rüzgar sesine donusuyordur.

Bende yorumları bekliyorum, kullananların yorumlarına göre alacağım ya da almayacağım. Eğer fanlar sessiz çalışıyorsa hemen alırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı