150 bin TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

Bütçe
150.000

Akarulez

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090M / 13900HX / 32GB - 5600 / 1 TB
Meslek
Dijital Reklamcılık - Medya Planlama Uzmanı
Selamlar,

Halihazırda kullandığım Lenovo Legion Pro 7i (4090) cihazımı kısa devre yapması nedeniyle ana kartta kalıcı hasar bırakması sonucunda iade etmek zorunda kaldım. Lenovo servisi de hiç uğraştırmadan cihazı aldılar, sağ olsunlar. Başlıkta belirtildiği gibi maksimum 150K bütçede yeni bir cihaz arayışındayım. Cihazdan beklediklerim:

Üst düzey panel kalitesi ~ OLED
Üst düzey performans ~ 30K+ Cinebench R23 multi thread skoru / 22K+ TimeSpy grafik skoru
Üst düzey yapı kalitesi ~ tercih olarak tamamen alüminyum kasa olabilir ancak yüksek kalite plastik de olur
Uzun batarya ömrü ~ imkansız bir istek olabileceğinin farkındayım ARM olmadan
Taşınabilirlik
Büyük bir panel ~ 18 inç
Üst düzey speaker kalitesi

Evet, bu speclere sahip bir dizüstü bilgisayarın yer yüzünde var olmadığının ben de farkındayım o yüzden mecburen bazı yerlerden kısmamız gerekiyor. Aşağıda bulduğum birkaç modeli paylaşıyorum, sizlerin de önerisi olursa konu altında paylaşabilirsiniz.

Mühendislik harikası olduğunu düşündüğüm OLED panelli yeni Asus Rog Zephyrus G16; tek sorunu 115 TDP 4090:

Daha büyük paneli olan ancak coilwhine sorununa sahip olabilecek geçen senenin Rog Strix Scar 18 modeli:

Lenovo'ya her ne kadar güvenmesem de göz atabilirim dediğim bir modeli:

150 bin gibi bir bütçen varsa neden masaüstü almıyorsun dostum merakımdan soruyorum hadi dışarda kullanıyosan misal 30 biniyle laptop al kalanıyla masaüstü topla emin ol 150 binlik laptoptan daha fazla performans alırsın tabi sana kalmış
Dijital reklamcılık sektöründe çalıştığımdan İstanbul'a gidiyorum sürekli marka toplantıları varken ve birkaç gün kalıyoruz, mümkün değil masaüstü toplamam şu anki çalışma düzenimde.

Zephyrus harbiden mükemmel cihazmis, ilk defa Windows cihazda 20 saatlik bir pil ömrü gördüm, ARM CPU effect. GPU sıcaklıkları gördüğüm kadarıyla cihazda fazla yüksek değil, VBIOS ile biraz daha iyi hâle gelebilir gibi fakat CPU performansi istediğinizin çok gerisinde hocam. Haliyle performansi ön plana alırsanız alinmaz.

Üst seviyede Scar benim en zayıf gördüğüm modellerden biri, üst seviyede MSI ve Lenovo'cuyum ben çünkü harbi kaliteli cihazlar. Legion 9 veya Raider diyorum eğer Zephyrus istemezseniz.

Zephyrus harbiden mükemmel cihazmis, ilk defa Windows cihazda 20 saatlik bir pil ömrü gördüm, ARM CPU effect. GPU sıcaklıkları gördüğüm kadarıyla cihazda fazla yüksek değil, VBIOS ile biraz daha iyi hâle gelebilir gibi fakat CPU performansi istediğinizin çok gerisinde hocam. Haliyle performansi ön plana alırsanız alinmaz.

Üst seviyede Scar benim en zayıf gördüğüm modellerden biri, üst seviyede MSI ve Lenovo'cuyum ben çünkü harbi kaliteli cihazlar. Legion 9 veya Raider diyorum eğer Zephyrus istemezseniz.

Raider ile Vector arasındaki farkı hiç araştırmamıştım. 30K fazladan vermeye değecek kadar nasıl bir fark olabilir?

Legion 9 4080 olduğundan biraz çekindim ama max tdp olduğu için yine Zephyrus'u geçer diye düşünüyorum. Lenovo gerçekten çok pahalı ülkemizde.

Zephyrus modelinde dediğiniz gibi vBios ile 145 hatta 175 watta kadar pushlayıp 21k timespy skoru alan gördüm ancak ne kadar sağlıklı olduğu bilinmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı