150 bin TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

Bütçe
150.000
Raider ile Vector arasındaki farkı hiç araştırmamıştım. 30K fazladan vermeye değecek kadar nasıl bir fark olabilir?

Legion 9 4080 olduğundan biraz çekindim ama Max TDP olduğu için yine Zephyrus'u geçer diye düşünüyorum. Lenovo gerçekten çok pahalı ülkemizde.

Zephyrus modelinde dediğiniz gibi VBIOS ile 145 hatta 175 watta kadar pushlayıp 21k timespy skoru alan gördüm ancak ne kadar sağlıklı olduğu bilinmez.

Sıcaklık dışında bir zararı yok, 21K alabilen olduysa hiç fena değilmiş fakat sıcaklıklar bayağı artmıştır, CPU + GPU yükünde termal limite vurmuyorsa gayet iyiymiş. Stok hallerinde evet L9 Zephyrus'u geçer, bu arada 185H Cinebench'de 20K'da falan takılıyor görmüşsünüzdür.

Raider'la Vector arasında fazla fark yok, ufak pil farkı, hoparlör ve webcam farkı var. Bir de tasarım. Vector'un tasarımı seviyorsanız Vector daha alınabilir 25K fark varmış arada, değmez şimdi bakınca.

Sıcaklık dışında bir zararı yok, 21K alabilen olduysa hiç fena değilmiş fakat sıcaklıklar bayağı artmıştır, CPU + GPU yükünde termal limite vurmuyorsa gayet iyiymiş. Stok hallerinde evet L9 Zephyrus'u geçer, bu arada 185H Cinebench'de 20K'da falan takılıyor görmüşsünüzdür.

Raider'la Vector arasında fazla fark yok, ufak pil farkı, hoparlör ve webcam farkı var. Bir de tasarım. Vector'un tasarımı seviyorsanız Vector daha alınabilir 25K fark varmış arada, değmez şimdi bakınca.
Evet 20K civarı alabileceği en iyi skor gibi duruyor. Daha çok grafik skoru benim için önemli olduğundan arada kaldım şu anda, karar vermek zor.

Bunlardan birini bulursan işini görür diye tahmin ediyorum.

Bunlardan birini bulursan işini görür diye tahmin ediyorum.
Razer Blade ben de isterim, en iyi speclere sahip cihazları yapıyorlar ancak getirme işi sıkıntılı. Çok pahalılar ek olarak.

Zephyrus G16 Mediamarkt'ta an itibariyle 152k'ya inecek kadar fiyatı indirime girmiş. Sanırım kafa rahat olması ve lisanslı Windows haliyle almak için burayı tercih etsem daha iyi olacak.

Son düzenleme:
O fiyatta Lenovo bakılmaz. Üstteki ASUS iyi ondan. @Senyör Kesada siz ne düşünüyorsunuz hocam? Var mı bunlara göre rakip.
Hocam aslında Lenovo bakılmaz demek çok doğru değil.
Legion serisi bayağı iyi bu fiyatlarda.

@Artoria Pendragon attığı cihaz da çok başarılı. İşlemci karşılaştırması olarak kullandığım sitede tek çekirdekte i9 çoklu çekirdekte r9 geçmiş final puanları eşit.
Alternatif olarak atmak istedim.

150 bin gibi bir bütçen varsa neden masaüstü almıyorsun dostum merakımdan soruyorum hadi dışarda kullanıyosan misal 30 biniyle laptop al kalanıyla masaüstü topla emin ol 150 binlik laptoptan daha fazla performans alırsın tabi sana kalmış
Arkadaş bu bütçeye leptop alıyorsa bir bildiği vardır ki alıyor. böyle üst seviye bütçelerde ''masaüstü al, neden masaüstü almıyorsun'' diye hemen atlamayın artık. ki konu sahibi cevabı vermiş zaten, kafaya girmiştir diye düşünüyorum.

@Artoria Pendragon attığı cihaz da çok başarılı. İşlemci karşılaştırması olarak kullandığım sitede tek çekirdekte i9 çoklu çekirdekte R9 geçmiş final puanları eşit.

Yok hocam. Genelleme yapmış gibi oldum orada ama zaten gerçi ben sevmiyorum. Orası başka bir durum da oradaki Lenovo ile diğerleri arasında fark var. Almışken iyisini alabilir anlamında o fiyatta demiştim. Senin attığın tabii daha iyi.

Zephyrus G16 4090 sipariş geçtim, herhangi bir sorunu olmazsa ve içime sinerse cihaz incelemesini yaparım.

@Artoria Pendragon attığı cihaz da çok başarılı. İşlemci karşılaştırması olarak kullandığım sitede tek çekirdekte i9 çoklu çekirdekte r9 geçmiş final puanları eşit.
Bu cihazdan geçiş yapıyorum zaten şu anda, panelinden kesinlikle memnun kalmadım.

Hocam ne gibi sıkıntısı var? Biraz bilgilendirir misiniz kullanan birini bulmuşken.
sRGB %100 olması başlı başına bir sıkıntı bu fiyattaki bir cihaz için, kaldı ki Lenovo tarafından pazarlanılan gecikme süresi değerleri yalnızca yüksek yenileme hızında geçerli. FPS değerleri oyun içinde 80'in altına indiğinde çok bulanıklaşıyor her şey, kamerayı çevirirken falan hiç akıcı hissettirmiyor özellikle şu 60 FPS'e kilitli oyunlarda Genshin ya da Elden Ring gibi. 100+ FPS için gayet ideal bir deneyim sunuyor ama ben çok fazla 60 FPS kilitli oyun oynarım, tamemen iptal edemediğiniz OverDrive seçeneği ile beraber hem bulanık hem de inverse ghostingin ortaya çıktığı bir durumda kalıyorsunuz. OLED paneli isteme sebeplerimden birisi de bu zaten, motion clarity olayı düşük fps oyunlarda çok daha iyi.

Geri
Yukarı