Çözüldü 150 TL bütçe kule tipi soğutucu önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prejiva

Hectopat
Arkadaşlar bende ASRock B450M-HDV R4.0 anakart var ama bayağı ufak. İşlemcinin stok fanı bile zor sığıyor. RAM'lere değmeye ramak kalmış fotoğrafta da göreceksiniz zaten. MSI Afterburner CS:GO oynarken işlemci sıcaklığını 78 derece gösteriyor. Battlefield I oynarken 86 gösteriyor. Bu sıcaklığın fazla olduğunu düşünüyorum ve soğutucu almaya kadar verdim buraya sığacak 150 TL civarı kule tipi soğutucu önerir misiniz?
Bu sığar mı ve soğutma performansı iyi midir?

Dosya Ekleri

• 20200130_114458.jpg
    20200130_114458.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 161
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@SwishTTT bu ürün ekran kartına doğru yönelik değiş miydi?
CM marka fanlardan biri ekran kartına yöneldiğinden bu tarz mATX kasalarda sağlam sıkıntı yaratıyordu.
@prejiva Dark Freezer x120 fan alabilirsiniz. Fanını soğuk havayı içeri çekecek şekilde taktığınızda RAM'lere basmıyor. Ancak soğuk havayı içeri üfleyecek şekilde RAM'lerin üzerine hafif temasla da koyduğunuzda performansı artıyor. Ben mATX kullanırken de bu fanı kullanıyordum. Önde ve arkada durması arasında 4-5 derece fark oluyor. Fanı RAM'in biraz üzerine doğru kaydırıyorum. RAM'in üzerinde oluyor ancak baskı yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı