150 TL Wireless adaptör önerisi

Tyrnora

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
Öncelikle, herkese iyi forumlar. Yeni bilgisayar aldım ve 12 sene sonra masaüstü bilgisayar kullanacağım. Tek eksiğim Wireless Adaptör kaldı. Neye göre seçilmeli konusunda biraz araştırma yaptım ancak tam istediğim bilgileri bulamadım. Bu yüzden sizden ricam sorularıma cevap vermeniz. Hem de bu konu güncellenmiş olur. Wireless Adaptör alırken neler önemli? Benzer ürünler arasında neye göre ayırt edilmeli? 150 TL civarı bütçem var ve modem ile aramda uzun bir mesafe var. Bu duruma ve sistem özelliklerime göre hangi adaptörü önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Modem: Huawei HG658 V2 Modem
50 Mbps Turkcell Superonline internete sahibim ve kablosuz olarak 42-47 Mbps hız alıyorum. İnternette herhangi bir sorun yaşamıyorum.
(Mesafe uzun olduğu iççin kablo ile bağlanamıyorum, normalde 10 metrelik CAD6 kablom var. Belki ileride dışardan kablo çektirebilirim.)

AMD Ryzen 5 3500 4.1GHz 6/6 Çekirdek
ASUS PRIME B450M-K Anakart
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
ASUS GTX 1650 SUPER TUF GAMING
VENTO NEPTUNE 3 adet ARGB + 1 adet Ledsiz Fanlı TEMPERED GLASS Siyah Kasa
FSP Hyper K 600 600W 80+ Güç Kaynağı
KINGSTON A2000 250GB M.2 2000-1100MB/s SSD

Son düzenleme:
Öncelikle, herkese iyi forumlar. Yeni bilgisayar aldım ve 12 sene sonra masaüstü bilgisayar kullanacağım. Tek eksiğim Wireless adaptör kaldı. Neye göre seçilmeli konusunda biraz araştırma yaptım ancak tam istediğim bilgileri bulamadım. Bu yüzden sizden ricam sorularıma cevap vermeniz. Hem de bu konu güncellenmiş olur. Wireless adaptör alırken neler önemli? Benzer ürünler arasında neye göre ayırt edilmeli? 150 TL civarı bütçem var ve modem ile aramda uzun bir mesafe var. Bu duruma ve sistem özelliklerime göre hangi adaptörü önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Modem: Huawei HG658 V2 Modem
50 Mbps Turkcell Superonline internete sahibim ve kablosuz olarak 42-47 Mbps hız alıyorum. İnternette herhangi bir sorun yaşamıyorum.
(Mesafe uzun olduğu iççin kablo ile bağlanamıyorum, normalde 10 metrelik Cad6 kablom var. Belki ileride dışardan kablo çektirebilirim.)

AMD Ryzen 5 3500 4.1GHz 6/6 çekirdek.
ASUS Prime B450M-K anakart
Adata 16 GB (2 adet 8 GB) 3200MHz bellek.
ASUS GTX 1650 Super TUF Gaming.
Vento neptune 3 adet ARGB + 1 adet LED'siz fanlı tempered glass siyah kasa.
FSP Hyper k 600 600W 80+ güç kaynağı.
Kingston A2000 250GB M.2 2000-1100MB/s SSD.

TP-Link WN722n öneririm kendim de kullanıyorum mesafesi yüksek.

TP-Link WN722n öneririm kendim de kullanıyorum mesafesi yüksek.
Listeme ekledim, teşekkürler. Başka önerisi olan varsa, yazsın lütfen :)
https://www.hepsiburada.com/tp-link...ulumlu-evrensel-menzil-genisletici-p-BD501264
Bu tarz menzil genişletici alıp, elimdeki CAD 6 kablosunu kullanmak olur mu? @Recep Baltaş @Ali Güngör
Bunu almayı düşünüyorum. 3.0, AC destekli, anteni ve çift kanal mevcut. İtopya' daki fiyatı diğer sitelerden 20-30 TL daha ucuz. Farklı düşüncesi olan varmı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı