150 TL'ye SSD alınır mı?

Bu Grundig GNB 1562 A1 i3'te 10 sl X64 var kardeşim inatla SSD almadı aldırtmıyor gerekçesi kısa ömürlüymüş 100yıl az diyor...
WhatsApp Image 2020-03-27 at 19.15.50.jpeg
Fotoğraf-0012.jpg

RAM de aldırtmıyor.

Ben sadece test ettiğim ürünler hakkında yorum yapabilirim Samsung ve Jdonkey birebir kullandım SanDisk disk ve Kingston test ettim (tabii fiyat olarak yakın fiyattaki ürünlerini) yazma hızları Samsung ve JD kadar hızlı değil. Sorun yaşamadım bilgsayar topladığım ve disk önerdiğim şirketler oldu. Sayıları aklımda değil. Hiçbirinden bir sorun yaşamdığım için kendi başımdan geçenleri anlattım. Arkadaş fiyat olarak 150 TL yazdığı için bunu yazdım 200 TL yazsaydı marka farklı olurdu. Şimdi Samsung almak varken niye farklı markalar bakayım ki

Ne sıkıntısını gördünüz kullanan birisi olarak bir çok kişiye de aldık canavar gibi çalışıyor. Çoğu o fiyata ürün satan tanınmış markalardan da daha hızlı r/w hızı var
SSD'nin kalitesini okuma ve yazma hızlarına göre değerlendirmenizden SSD hakkında pek bir bilginiz olmadığı belli oluyor. Buna rağmen gidip JD öneriyorsunuz.

SSD'de okuma-yazma hızı pazarlama taktiğinden başka bir şey değil. SSD alırken önemli olan 7 şey :
  1. IOPS değerleri
  2. NAND tipi
  3. Kontrolcüsü
  4. FW desteği
  5. MTBF
  6. Yazılım desteği
  7. TBW değeri
JD'nin ne yazılımı var ne FW desteği var ne MTBF bilgisi var ne içindeki donanımlar belli. Kaliteli veya kalitesiz demek için en azından içinde kullanılan parçaları bilmek gerek bunda onu bile bilmiyoruz o kadar yani.

3-5 kişiye aldınız çalışıyor diye bu kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kalitesini aldığın sıfır ürünün çalışıp çalışmamasına bakarak mı karar veriyorsun anlamış değilim. Üzerine biraz koyup başka modeller alınmalı.

Samsung alınmayacaksa HyperX Fury 3D öneririm. ADATA SU630/50, Crucial BX500, JD gibi SSD'lerden uzak durun.

SSD'nin kalitesini okuma ve yazma hızlarına göre değerlendirmenizden SSD hakkında pek bir bilginiz olmadığı belli oluyor. Buna rağmen gidip JD öneriyorsunuz.

SSD'de okuma-yazma hızı pazarlama taktiğinden başka bir şey değil. SSD alırken önemli olan 7 şey :
  1. IOPS değerleri
  2. NAND tipi
  3. Kontrolcüsü
  4. FW desteği
  5. MTBF
  6. Yazılım desteği
  7. TBW değeri
JD'nin ne yazılımı var ne FW desteği var ne MTBF bilgisi var ne içindeki donanımlar belli. Kaliteli veya kalitesiz demek için en azından içinde kullanılan parçaları bilmek gerek bunda onu bile bilmiyoruz o kadar yani.

3-5 kişiye aldınız çalışıyor diye bu kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kalitesini aldığın sıfır ürünün çalışıp çalışmamasına bakarak mı karar veriyorsun anlamış değilim. Üzerine biraz koyup başka modeller alınmalı.

Samsung alınmayacaksa HyperX Fury 3D öneririm. ADATA SU630/50, Crucial BX500, JD gibi SSD'lerden uzak durun.
Hocam HyperX ve Fury 3D markaları bütçemi baya aşıyor. Kingston ve WD markaları güzel midir?

Kingston'un A400 tarzı modellerini önermem. Kingston alınacaksa HyperX Fury 3D alınmalı. WD'nin SSD'sinin donanımı hakkında bir bilgim yok ancak en azından kronik sorunlu olmadığını biliyoruz. Bu yüzden uygun fiyatta tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Ancak benim fikrimi sorarsan biraz bekleyip bütçeni arttır ve 240 GB al derim. 120 GB sistem + bir/iki büyük oyundan fazlasına yetmiyor şu zamanlarda. Hem daha iyi modellere yönelebilirsin böylece.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı