150 TL'ye Uydunet Uyumlu Wi-Fi Menzil Çoğaltıcı Önerisi

sybil

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Evimde Uydunet kullanıyorum. Yeni taşındığım dairenin duvarlarının çok kalın olmasından dolayı diğer odalarda Wi-Fi çekmiyor ya da çok az çekiyor. Bu nedenle Wi-Fi menzil çoğaltıcı almak istiyorum. Bu konuda hiçbir fikrim yok. Çok fazla araştırdım ancak tam anlamıyla emin olmak için buraya konu açmak istedim.

Fiyat limitim 150 TL'ye kadar. Benim birkaç düşüncem var ancak uyum konusunda nasıldır bilmiyorum. Yani tüm menzil genişleticiler tüm modemlerle uyumlu mudur hiçbir fikrim yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Şu anki modemim: Netmaster CBW-383ZN

Düşündüğüm modeller;
D-lınk Dır-620/ga/h1a 4 Port 300mbps Access Point Menzil Genişlet - n11.com
Edimax EW-7416APn V2 300Mbps Kablosuz N Çoklu SSID Destekli Fiyatı
Zyxel Wre6505 Ac750 Kablosuz Menzil Genişletici - n11.com

Merhaba arkadaşlar. Evimde Uydunet kullanıyorum. Yeni taşındığım dairenin duvarlarının çok kalın olmasından dolayı diğer odalarda Wi-Fi çekmiyor ya da çok az çekiyor. Bu nedenle Wi-Fi menzil çoğaltıcı almak istiyorum. Bu konuda hiçbir fikrim yok. Çok fazla araştırdım ancak tam anlamıyla emin olmak için buraya konu açmak istedim.

Fiyat limitim 150 TL'ye kadar. Benim birkaç düşüncem var ancak uyum konusunda nasıldır bilmiyorum. Yani tüm menzil genişleticiler tüm modemlerle uyumlu mudur hiçbir fikrim yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Şu anki modemim: Netmaster CBW-383ZN

Düşündüğüm modeller;
D-lınk Dır-620/ga/h1a 4 Port 300mbps Access Point Menzil Genişlet - n11.com
Edimax EW-7416APn V2 300Mbps Kablosuz N Çoklu SSID Destekli Fiyatı
Zyxel Wre6505 Ac750 Kablosuz Menzil Genişletici - n11.com
Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Fiyatı
Bu cihazı kullandım tavsiye ederim.

Ben Kablonet(Uydunet) CBW-383ZN modemle TL-WA855RE modelini kullanıyorum. Kurulumu ve kullanımı basit. Telefon üzerinden kontrol edilebiliyor.

Modem ile salon arasında mutfak var(2duvar). Salonda az çekiyordu ve balkondan çekmiyordu. Geçen sene 90 TL ye almıştım. İşini görüyor.

*Tek eksisi biraz kaba. Çoklu prizlerde 2 yer kaplayabiliyor.

*Bir de hem modem hem de bu cihaz 2.4 GHz frekansında çalıştığı için bağlanan mobil cihazlar 72 Mbps ile bağlanıyor. (Ağ üzerinden yüksek hızlı aktarım yapmayacaksan günlük kullanımda problem teşkil etmiyor.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı