1500-2000 TL - 144Hz Monitör tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar. Sadece Amazon.tr den alabiliyorum hediye çeki olduğu için.
27", 1080p, 144Hz ve 1Ms olması önemli. Şimdiden teşekkürler.

Madem diğer konuda olan monitörleri beğenmedin, sana yeni monitörler önerelim 😄. Sana bu konuda tek bir monitör önereceğim çünkü yakından bildiğim bir model. Bu fiyat bandında kesinlikle iyidir.

27'' 1080p sıkıntı olabiliyor. Arkadaşlar net bir şey söyleyecektir sizlere. 1080p için benim önerim 24-24.6'' üzerine çıkmamanız.

Oyun oynarken hiçbir sıkıntı yaşamaz 32 inç 1080P monitör kullandım bir ara. Sadece yazılara detaylı bakarsa gözlerini rahatsız edebilir. O sorunu da biraz mesafe koyarak çözebilir.

Kullandığım model de bu model;

Evet 1080p ile 27'' kullanılınca uzaktan bakarsanız problem yok ancak yakından bakıldığında piksellerin sayıldığı söyleniyor.

AOC 24G2U = 1743 TL, Amazon.com.tr

Ben bunu kullanıyorum, daha önce VA panel C24G1 de kullandım ancak bu VA panelin genel anlamda bana uymadığın görünce IPS panel 24G2U'ya geçtim, gayet memnunum.

Madem diğer konuda olan monitörleri beğenmedin, sana yeni monitörler önerelim 😄. Sana bu konuda tek bir monitör önereceğim çünkü yakından bildiğim bir model. Bu fiyat bandında kesinlikle iyidir.

Yok hocam sadece kararımı 144Hz olarak güncelledim 😁
Peki VA mı daha iyi yoksa IPS mi ?

Son düzenleme:
Yok hocam sadece kararımı 144Hz olarak güncelledim 😁
Peki VA mı daha iyi yoksa IPS mi ?

Aslında artık iki panel tipi arasında çok teknoloji farkı kalmadı. Hangi paneli seçersen seç seni üzmeyecektir. IPS panel görüntü renk doygunluğu açısından daha iyidir. Fakat yeni nesil VA paneller de eskileri kadar kalitesiz değiller. Daha önce kullandığım AOC C32G1 modeli de VA panelli bir monitördü ve hiçbir eksiklik hissetmedim.

Aslında artık iki panel tipi arasında çok teknoloji farkı kalmadı. Hangi paneli seçersen seç seni üzmeyecektir. IPS panel görüntü renk doygunluğu açısından daha iyidir. Fakat yeni nesil VA paneller de eskileri kadar kalitesiz değiller. Daha önce kullandığım AOC C32G1 modeli de VA panelli bir monitördü ve hiçbir eksiklik hissetmedim.
Teşekkürler hocam. Peki attığınız monitörde hoparlör var mı ? Ben bulamadım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı