1500-2000 TL arası 144Hz monitör

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, biliyorum tonlarca konu var, ancak herkes birbirini yemiş. Birisi diyor 144Hz olacaksa IPS olmaz, biri demiş TN panel renkleri çok kötü yansıtır, biri demiş 27" 1080P alınmaz. Açıkçası kafam çok karıştı ben tam anlamıyla değil bilgi istiyorum ve 144Hz 1ms renkleri güzel yansıtan bir monitör almak istiyorum. Boyutu 23.8-27" arası olacak. Bir yerde okumuştum TN panel oyun için tavsiye ediliyormuş ve IPS panel 60Hz üstünde sıkıntılı oluyormuş. İşin içinden çıkamadım.

Hayırlı olsun, birde QLED çıktı başımıza. 😀
QLED olmasının yanı sıra o monitör gerçek 8 bit. Yani diğer çoğu gibi 6 bit+FRC (Frame Rate Control) ile 8 bit olmuyor. Bu da daha iyi renk sunuyor. Benim tavsiyem Samsung almanız. Gerçek hayatta da deneyimledim ve gayet güzel bir model.

İkisi arasında çok kaldım, pivot olması güzel hoş ama QLED ile IPS teknolojisini detaylı tanımıyorum. Hangisi daha iyi bir seçim olacaktır yardımcı olur musunuz?
VA paneli de tanımıyorum.
QLED panel tipinden ziyade bir ekran teknolojisi. O monitör VA panel. QLED monitörler daha doğru siyahlar ve daha fazla renk sunuyor. O yüzden daha tercih edilesi bana kalırsa.
Aslında QLED ve gerçek 8 bit olmasa IPS tercih edin derdim ama bunları da dahil edersek Samsung'u tercih edin derim.

QLED panel tipinden ziyade bir ekran teknolojisi. O monitör VA panel. QLED monitörler daha doğru siyahlar ve daha fazla renk sunuyor. O yüzden daha tercih edilesi bana kalırsa.
Aslında QLED ve gerçek 8 bit olmasa IPS tercih edin derdim ama bunları da dahil edersek Samsung'u tercih edin derim.
En iyisi dünya gözüyle bir test gerçekleştirmek. Bulursam gözlemlerimi aktaracağım bilgilensin insanlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı