1500-2000 TL ekran kartı önerisi

Çok teşekkür ederim o zaman işlemci içinde biraz masraf yapmak gerekicek sanırım
Rekabetci oyunda oynuyorsun, hikayede. Islemci de lazim demek oluyor ekran karti da. Tabi bunlara uygun bir PSU da lazim. Bence ufak ufak basla. Ilk ekran karti sonra, psu, sonra islemci gibi. Butcen neyi karsilayabiliyorsa ilk onu al. Cunku guncel oyunlarda 1050ti alsan bile o kart ve islemci seni pek tatmin etmez.

Rekabetci oyunda oynuyorsun, hikayede. Islemci de lazim demek oluyor ekran karti da. Tabi bunlara uygun bir PSU da lazim. Bence ufak ufak basla. Ilk ekran karti sonra, psu, sonra islemci gibi. Butcen neyi karsilayabiliyorsa ilk onu al. Cunku guncel oyunlarda 1050ti alsan bile o kart ve islemci seni pek tatmin etmez.
Anladım çok teşekkür ederim ilginize.. O zaman öncelikle 1050ti şuan 1500 tl civarinda bir sitede mevcut onun siparişini verip kalan bütçeyi biraz daha arttırarak psu ve işlemci bakmaya başlıyım..

psu ile basla o halde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@emreozknn
Bu videoya da bakmani oneririm. Gtx 1660 ile senin islemcinle biraz darbogazla idare edebilecegine inaniyorum ben islemci alana kadar.

Anladım çok teşekkür ederim ilginize.. O zaman öncelikle 1050ti şuan 1500 tl civarinda bir sitede mevcut onun siparişini verip kalan bütçeyi biraz daha arttırarak psu ve işlemci bakmaya başlıyım..

Hayır hayır bunu asla yapma. 1500 TL edecek bir kart değil, onlar eski dolar kurundan kalma ve fiyatları düşmüyor. İkinci elini letgo veya donanimhaber'den yarı fiyatına bulabilirsin. Sıfır almana hiç gerek yok.

Onceki yorumumu editledim bir bak istersen emre, ama psunu kesinlikle ogrenmen lazim eger kart degiseceksen. Videodaki kart 1660ti, 1660 dan guclu ona ragmen guzel fpsler alinmis ve GPU degeri makul seviyelerde

@manqueller CPU Usage %100'ün altına düşmüyor yalnız videoda ayrıca devamlı takılıyor 🙄
Her oyun icin gecerli olmaz, videodaki oyun agir bir oyun diye attim zaten, ayrica darbogaz olmaz demiyorum evet olur. Ama en pahali bilesen su anda ekran karti. Yarin ne olacagi belli olmaz, dolar belki tekrar ucar. Ucuzluyorken alsin, islemciyi upgrade eder bence ilerde.
Ha derse benim elime surekli para geciyor, sizin dediginiz de mantikli zaten. Ama oyunu da catir catir oynatir. Videodaki kart.ayrica 1660ti

Her oyun icin gecerli olmaz, videodaki oyun agir bir oyun diye attim zaten, ayrica darbogaz olmaz demiyorum evet olur. Ama en pahali bilesen su anda ekran karti. Yarin ne olacagi belli olmaz, dolar belki tekrar ucar. Ucuzluyorken alsin, islemciyi upgrade eder bence ilerde.
Ha derse benim elime surekli para geciyor, sizin dediginiz de mantikli zaten. Ama oyunu da catir catir oynatir. Videodaki kart.ayrica 1660ti

Darboğazın da belli bir seviyesi var, 2 adımda bir ekranı darboğazdan takılacaksa sistemini yeterli hale getirmeden ekran kartı almasına gerek yok. Dolar uçsa bile her zaman uygun fiyata kart bulunur indirimlerden. RX 580, 590 , 5500XT - GTX 1650S , 1660 vb. aşağı yukarı aynı sonucu verecekler. O fiyat aralığına alternatifi bol. En azından uygun bir güç kaynağı ve i7 2600 gibi mevcut anakartına uygun bir işlemci almadan veya hesaplamadan acele etmesine gerek yok.

Darboğazın da belli bir seviyesi var, 2 adımda bir ekranı darboğazdan takılacaksa sistemini yeterli hale getirmeden ekran kartı almasına gerek yok. Dolar uçsa bile her zaman uygun fiyata kart bulunur indirimlerden. RX 580, 590 , 5500XT - GTX 1650S , 1660 vb. aşağı yukarı aynı sonucu verecekler. O fiyat aralığına alternatifi bol. En azından uygun bir güç kaynağı ve i7 2600 gibi mevcut anakartına uygun bir işlemci almadan veya hesaplamadan acele etmesine gerek yok.
Hocam valla ben pandemi donemi oncesi olsa dediklerinize tamam derdim, ama maalesef su an katilmiyorum. En indirimli hali bile zamli oldu. Fiyatlar ucuyor. Rx570,rx580 devri de yavas yavas kapaniyor bana gore. 1650 super de guzel kart evet ama uzerine azicik daha koyup iyisini almak varken beni dusunduruyor. En kotu karti alip kenara koyabilir dediklerinizi yapmak icin. Sizin soylediklerinize de para gerekiyor sonucta, eline gectikce yapar diye dusunuyorum.

Geri
Yukarı