1500-2000 TL ikinci el bilgisayar tavsiyesi

• Konuyu başlatan Can32
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 668
Mause klavye var hocam kasa monitör yeterli

Şu nasıl mesela hocam

İşlemcinin kaçıncı nesil olduğunu bilmiyoruz ve ekran kartını göremiyoruz, örnek vermek gerekirse i5-4590 ile RX 570 çalıştırırken, i5-650 ile oyun oynamanız kötü olacaktır ve ekran kartı darboğaz yapacaktır, ve SSD yerine Harddisk var, tek tek toplanırsa daha iyi olabilir, yardım etmek isterdim fakat internetim de şu an da bir sorun var, hızı konusun da, ve o sistem de Lol, CS:GO özellikle oynamanız zevkli olacağını sanmıyorum çok.

Yaşadığınız şehire göre Letgo'dan tabii isterseniz, 2. el hazır sistemlere bakınız ya da kendiniz parça parça uyguna toplayın. Buraya alıcağınız PC'yi atarsanız biz iyi kötü diye değerlendiririz.
Hocam letgoda yaşadığım yerde pek ilan yok. Gittigidiyordan falan bakıyorum da hangisi f/p olarak daha iyi anlamıyorum. Mesela şu nasıl LENOVO E73 İ5-4430 İŞLEMCİ 4GB DDR3 RAM 500 GB HDD DİKEY KASA 2.EL Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Ekran Kartı: Rx560 750-800 İkinci El Bulursun
İşlemci: Xeon X3470 Aliexpress 220Tl (eski ama güçlü işlemci)
Anakart: H55 350Tl Rahat Bulursun
Ram: 8Gb Ddr3 1333mhz 200 TL
Hocam kendim toplasam kesin bir sıkıntı çıkar. Bu özellikler yeterliyse bu şekilde hazır bir sistem araştırayım.

Hocam letgoda yaşadığım yerde pek ilan yok. Gittigidiyordan falan bakıyorum da hangisi f/p olarak daha iyi anlamıyorum. Mesela şu nasıl LENOVO E73 İ5-4430 İŞLEMCİ 4GB DDR3 RAM 500 GB HDD DİKEY KASA 2.EL Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Hocam kendim toplasam kesin bir sıkıntı çıkar. Bu özellikler yeterliyse bu şekilde hazır bir sistem araştırayım.

Bu fiyatlar da ki hazır sistemlerin çoğu kötü, gereksiz pahalı vs. ve toplamak çok basit bir işlem, zor bir tarafı yok bence, ilk defa sistem toplayıp ve toplarken sistem toplama videoları ile toplayıp sorunsuz bir şekilde kullanan arkadaşlar var.

Bu fiyatlar da ki hazır sistemlerin çoğu kötü, gereksiz pahalı vs. ve toplamak çok basit bir işlem, zor bir tarafı yok bence, ilk defa sistem toplayıp ve toplarken sistem toplama videoları ile toplayıp sorunsuz bir şekilde kullanan arkadaşlar var.
Gerekli parçaları topladıktan sonra eğer montajdan anlamıyorum derseniz bile yakınınızdaki bir bilgisayarcıya götürün o yapar hemen. Eğer işini iyi yapan biriyse Windows da kurdurabilirsiniz :D.

Gerekli parçaları topladıktan sonra eğer montajdan anlamıyorum derseniz bile yakınınızdaki bir bilgisayarcıya götürün o yapar hemen. Eğer işini iyi yapan biriyse Windows da kurdurabilirsiniz :D.

Ama bakkala gitmeyin bigisayarcı diye, ve toplarken yanında olun bence(parça almaması için), utanıyorsanız söylemeye şöyle bir şey diyebilirsiniz "Ya ben çok heves ediyorum, çok öğrenmek istiyorum bilgisayar parçasını, toplamayı falan, toplarken burada dursam izlesem olur mu? Çok istiyorum böyle yaparken görmeyi." falan gibi, veya türünde bir şey söylerseniz bekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Toplayalım hocam o zaman ikinci el olmasın. Fiyat biraz artar ama yapacak bir şey yok. Ekran kartını, anakarti ne alacağımı söyleyin gideyim alayım.

Ama bakkala gitmeyin bigisayarcı diye, ve toplarken yanında olun bence(parça almaması için), utanıyorsanız söylemeye şöyle bir şey diyebilirsiniz "Ya ben çok heves ediyorum, çok öğrenmek istiyorum bilgisayar parçasını, toplamayı falan, toplarken burada dursam izlesem olur mu? Çok istiyorum böyle yaparken görmeyi." falan gibi, veya türünde bir şey söylerseniz bekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
Ki gerçekten de öyle hocam😊
Monitörle beraber 2.700 falan oluyor değil mi?
Ekran Kartı: Rx560 750-800 İkinci El Bulursun
İşlemci: Xeon X3470 Aliexpress 220Tl (eski ama güçlü işlemci)
Anakart: H55 350Tl Rahat Bulursun
Ram: 8Gb Ddr3 1333mhz 200 TL
Şu nasıl sistem hocam mesela

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-18-10-03-30-337_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-10-18-10-03-30-337_com.android.chrome.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı