1500-2000 TL monitör önerisi

FurkanKutlu

Kilopat
1ms 144Hz bir monitör alacağım ama VA ile IPS arasında kaldım. Bazı yerlerde 1ms IPS panellerdeki gecikme değerinin 1ms TN veya VA panellerden fazla olduğunu söylüyorlardı doğru mudur? Monitör önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörler arasında birçok farklılıklar var sizinde konuda belirttiğiniz gibi. VA, TN, IPS paneller ve gecikme süreleri gibi. İstekleriniz doğrultusunda bu farklılıkları da göz önünde bulundurarak monitör tercih edersiniz. Ben 4 aydır AOC 24G2U monitörünü kullanıyorum. Memnunum ve tavsiye ederim.

Monitörler arasında birçok farklılıklar var sizinde konuda belirttiğiniz gibi. VA, TN, IPS paneller ve gecikme süreleri gibi. İstekleriniz doğrultusunda bu farklılıkları da göz önünde bulundurarak monitör tercih edersiniz. Ben 4 aydır AOC 24G2U monitörünü kullanıyorum. Memnunum ve tavsiye ederim.
Peki CS:GO R6S gibi oyunlar oynuyor musunuz? Gecikme vs. var mı?

Peki CS:GO R6S gibi oyunlar oynuyor musunuz? Gecikme vs. var mı?
CS:GO oynuyorum. Ben hep 60 Hz monitör kullanmıştım. İlk defa 144 Hz deneyimini bu monitör ile elde ettim. Aradaki fark inanılmaz diyebilirim. Artık 60 Hz monitöre bakınca kasma hissi oluyor. IPS panel de olunca görüntü baya kaliteli geliyor. Gecikme varsa bile hissetmedim. Ama CS:GO oyununu oynama şeklim bile değişti diyebilirim 144 Hz olunca.

CS:GO oynuyorum. Ben hep 60 Hz monitör kullanmıştım. İlk defa 144 Hz deneyimini bu monitör ile elde ettim. Aradaki fark inanılmaz diyebilirim. Artık 60 Hz monitöre bakınca kasma hissi oluyor. IPS panel de olunca görüntü baya kaliteli geliyor. Gecikme varsa bile hissetmedim. Ama CS:GO oyununu oynama şeklim bile değişti diyebilirim 144 Hz olunca.
O zaman bunu alırım büyük ihtimalle peki eksi yönü var mı size göre?

O zaman bunu alırım büyük ihtimalle peki eksi yönü var mı size göre?
Monitör üzerinde hoparlör mevcut. Fakat pek kaliteli bir ses çıkışına sahip değil. Ama sonuçta hoparlör değil monitör alıyoruz. Bunu da eksi yönü olarak pek saymadım açıkçası. Bunun haricinde başka bir sıkıntı yaşamadım veya eksi yönünü görmedim. Kutu içeriğinden DP kablosu çıkması oldukça işime yaradı diyebilirim. Kablo masrafından kurtardı. Yalnız şu an bu monitör stoklarda yok. Sadece bu sitede buldum. AOC 24" 24G2U 1920x1080 1ms / 144Hz HDMI / DP / VGA FreeSync IPS Panel Oyuncu Monitör | Teknobiyotik Bu fiyata alınır mı bilemiyorum açıkçası cidden pahalanmış.

Geri
Yukarı