$1500 Laptop Önerisi

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba, bu hafta içinde Amerika'da bulunan bir tanıdığımız Türkiye'ye dönüş yapacak. Bizde akrabamız dönüş yaparken yanında laptop da getirsin diye bir laptop almaya karar verdik. Bütçem 1500 dolar. Amerika'da hangi mağazalardan alışveriş yapılır pek bilgim yok. Sadece BestBuy'ı biliyorum. Yardım ederseniz memnun olurum.

ROG Zephyrus veya ROG STRIX SCAR III bakmanızı öneririm. Çok klas laptoplar, 1500dolar seviyesinde tahminimce ya eski nesilden 8750H ile 1070 gelir ya da yeni nesilden 9750H ile 2060 gelir. 1700 dolar altına geçen ay birisine önermiştim ancak şimdi bulamadım. Özellikleri; 9750H, 512GB Nvme, 2*8 RAM, 2070. Güzel araştırma ile o bütçeye bu setup bulunabilir diye düşünüyorum.
(Amazondan söyleyin gelsin ne olacak :) )

Merhaba, bu hafta içinde Amerika'da bulunan bir tanıdığımız Türkiye'ye dönüş yapacak. Bizde akrabamız dönüş yaparken yanında laptop da getirsin diye bir laptop almaya karar verdik. Bütçem 1500 dolar. Amerika'da hangi mağazalardan alışveriş yapılır pek bilgim yok. Sadece BestBuy'ı biliyorum. Yardım ederseniz memnun olurum.
Amazon $25 ustundeki esyalarda kargo odetmiyor.
Microcenter, Bestbuy, Newegg ve Amazon en unluleri.

Valla girdim 9.nesil ve 2070 seçtim böyle çıktı.

Çok geliyorsa ya da modeller kötü ise 2060'a düşün kafanız rahat etsın. 1080P 144Hz için asgari tercih olacaktır.

Bakıldığında 2060 gibi dursa da AMD'i severim ancak mobil işlemcileri hala beceremedi. 3750H işlemcisi 1660Ti'a bile darboğaz yapıyor 2060'ı asla besleyemez. 1100USD'lik Predatör daha mantıklı tercih olacaktır. (ikisi arasından seçim yaptım)
Aynen şuan izledim inceleme videosunu. i5 8300U bile daha iyi bu işlemciden. O nedenle vaz geçtim.

Aynen şuan izledim inceleme videosunu. i5 8300U bile daha iyi bu işlemciden. O nedenle vaz geçtim.
Bütçeyi de düşürdüyseniz size tavsiyem, model olarak kaliteli olan bir; 9750H ve 1660Ti ile mümkünse 500GB Nvme SSD'li model almanız olacaktır. Aklıma başka fikir gelmiyor yani model bakıp fiyat sınırlandırarak internette incelemelerine vs. bakıp karar verin derim. Umarım güzel bir şey alır sorunsuz kullanırsınız.
1660Ti 144Hz'i oyundan oyuna grafik kısarak tatmin edici derecede doldurabilir. 2060 olsa tadından yenmez ama fiyatlar artıyor ister istemez. Bir de indirimler yaklaşırken çok ara zamanda almak zorunda kalmışsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı