1500 TL 1 TB NVMe M.2 SSD önerisi

@Anıl Yiğit
Durun durun durun, tam size hitap edecek modeli buldum.
Hem hızları yüksek, hem de DRAM bulunduran bir model. Kesinlikle bunu tavsiye ederim, G2'yi de NV2'yi de boş verin :D

@Anıl Yiğit
Durun durun durun, tam size hitap edecek modeli buldum.
Hem hızları yüksek, hem de dram bulunduran bir model. Kesinlikle bunu tavsiye ederim, g2'yi de NV2'yi de boş verin :D

Hocam bunun sıcaklık problemi varmış galiba bilemedim kafam karıştı hangi modeli alayım diye. :(

Sosyalde de araştırdım da herkes iyi olduğunu söylüyor ama bazı forumlarda sıcaklık problemi yaşandığını söylemişler.
SSD'yi uzun süreler yazma hızına maruz bırakırsanız tabii ki ısınır, bu HP EX950'ye özgü bir şey değil.
800 GB yazma sonrasında 70 dereceyi görmüş. TPU incelemelerinde 970 EVO 80 dereceleri görüyor örnek vermek gerekirse. Günlük kullanımda 50 dereceyi geçmez.

EX950 alırdım şahsen ama bunun da gideri var. Dram olmaması kötü bir durum.

Kingston aldım hocam HP pek sıcak bakamadım ki danıştığım çoğu kişi ve arkadaşlarım Kingston al dediler Kingston'da dram yokmuş fakat dram gibi çalışan bir modül varmış gene kurtarıyor dediler. Zaten arkadaşım Kingston kullanıyor senin için gayet yeterli olur dedi 1800 1900 TL vermek yerine 1300 vermeyi mantıklı buldum hocam ama gene de öneriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Hocam ben hata yaptım galiba benim anakartım PCIe gen 3x4 SSD ise gen 4x4 müş uyumsuzluk sorunu olur mu acaba?

Son düzenleme:
Kingston aldım hocam HP pek sıcak bakamadım ki danıştığım çoğu kişi ve arkadaşlarım Kingston al dediler Kingston'da DRAM yokmuş fakat DRAM gibi çalışan bir modül varmış gene kurtarıyor dediler.
HMB deniyor ona fakat DRAM'in yerini tutamaz maalesef. HP EX950'de 1 GB DRAM var, Kingston'da 64 MB.
800 1900 TL vermek yerine 1300 vermeyi mantıklı buldum
Orası tartışılır tabii, hayırlı olsun.

Geri
Yukarı