1500 TL A10-7870K Sisteme Ekran Kartı Önerisi

ramosanta06

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, bilirsiniz forumda 1500 TL'lik oyun bilgisayarı toplanmıştı, bilmeyenlere link burada ; 1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

Ben bunların yanı sıra harici bir ekran kartı almak istiyorum, düşüncemde AMD Radeon R7 GDDR3 2GB 128bit var. Ancak üstadlar kadar iyi anlamam bu işten. Harici bir ekran kartı aldığımda işlemciyi de değiştirmem mantıklı olur mu ? Yani APU'lu işlemci yerine normal daha iyi bir işlemci alınabilir mi ? Her ikisi için de önerilerinizi bekliyorum :)

Herkese tekrardan merhabalar, linkteki sistemi kasa değişikliği ve ramler hariç tamamen topladım.Ram bu; GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram

2400 mhz ancak XMP desteği yok galiba, yine de 2400mhz'de kullanabilir miyim ? Yoksa geri iade edeyim mi ?

Harici ekran kartı alabilecek kadar bütçeniz vardıysa -1500 TL harici- APU sistem tercihiniz yanlış olmuş. Anakartınızın BIOS menüsünden RAM frekansınızı kontrol edin. Modüllerin 2400 Mhz frekansta çalışması gerek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı