1500 TL AMD FX 8350 R7 370 vs AMD A10 5800K R9 270X

Olcay Berkiten

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Merhaba arkadaşlar, bir Vatan bilgisayar mağduru olarak HP L2N62EA PC gecen yıl satin aldim. Intel i5 4460 islemci, R7 240 4 GB 128 Bit ekran karti ve 8 GB RAM var. Fakat bircok oyunu oynayamiyorum. Sizlerden ricam ben bu islemciye anakart ve ekran karti mi alayım? Butce 1500 TL'ye kadar. Ama bunlari alirsam PSU ve kasa da isteyecek. Yoksa bunu uygun bir fiyata satip etrafimda 2 adet AMD islemcili PC var ayni paraya, onlari mi alayim?
Biri:
  • AMD FX 8350 4 GHz
  • Corsair 8 GB tek modul CL9 1600 RAM
  • MSI R7 370 4 GB 256 Bit DDR5
  • 240 GB SSD
  • Corsair Builder 650 W PSU
  • Everest kasa ve termal sogutucu
Digeri:
  • AMD A10 5800K İslemci
  • RAM ayni.
  • R9 270X 2 GB 256 Bit
  • 1 TB WD Blue HDD
  • Aerocool 750W Kasa
  • Gigabyte Strix A8X Anakart
Lütfen isi bilen biri beni yönlendirsin, oğlum için oyunlarda sıkıntı yasatmayacak bir sey olsun. GTA 5, Medal of Honor, Assassin's Creed, Crysis, Far Cry vs oyunlari seviyor.

Yardimci olabilecek yönlendirebilecek bir yokmu :(

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 ekran kartı 720P'de çoğu oyunu açar ve akıcı da oynatır. Fakat tabii bütçesi düşük olan için iyi bir seçenektir. İşlemcini değiştirmeye kesinlikle gerek yok. İ5 4460 modeli FX 8350 ve 5800K'dan daha performanslı bir işlemcidir. AMD işlemcileri şuanda alınacak işlemciler değildir. Ekran kartını değiştirerek istediğin oyunları oynayabilirsin. Ekran kartı olarak tavsiyem RX 470 modeli olur, fiyatı da çok uygun tam bir F/P ürünü. Bütçen fazlaysa da RX 480 ve GTX 1060 modellerinden birini de alabilirsin.

O işlemci alacağın işlemcilerden daha iyi anakart, ekran kartı , kasa değiştir.
Merhaba anakart ekran karti ve kasa tavsiyenizi alabilir miyim? Bütçem 1500 tl ve bunlari alinca işlemcimde stok fan var onuda değiştirmemi onerirmisiniz. Ayrica asus hastasiyim önerilerinizi bu yönde yapabilir misiniz?

Merhaba anakart ekran karti ve kasa tavsiyenizi alabilir miyim? Bütçem 1500 tl ve bunlari alinca işlemcimde stok fan var onuda değiştirmemi onerirmisiniz. Ayrica asus hastasiyim önerilerinizi bu yönde yapabilir misiniz?
Intel i5 4460 ve 8 GB ram elde var kasa ve HDD var anladığım kadarıyla alınacaklar o zaman;

Son düzenleme:
Teşekkür ederim sanirim bunlari temin ettiğimde oyunlarda bir sikinti yadamayiz ozellikle gta 5 de oğlum uyku uyutmuyor 2 gündür

Intel i5 4460 ve 8 GB ram elde var kasa ve HDD var anladığım kadarıyla alınacaklar o zaman;
Ayrica stok fandan bahsetmişsiniz degistirmem geteklimi?

Hocam son olarak benim kasam da hazir kasa oldugu için psu yerine kasa ve psu iyi olan bir kasa onerebilirmisin? Çalıştığım için sonradan geliyor aklıma

Teşekkür ederim sanirim bunlari temin ettiğimde oyunlarda bir sikinti yadamayiz ozellikle gta 5 de oğlum uyku uyutmuyor 2 gündür

Ayrica stok fandan bahsetmişsiniz degistirmem geteklimi?

Hocam son olarak benim kasam da hazir kasa oldugu için psu yerine kasa ve psu iyi olan bir kasa onerebilirmisin? Çalıştığım için sonradan geliyor aklıma
Elinizdeki r7 240 bile gta 5 oynatır 720p de bu sistemle hayli hayli oynarsınız.

Kasa olarak bunu beğendim bu kasayı alacaksan bu anakartı almalısın.

Elinizdeki r7 240 bile gta 5 oynatır 720p de bu sistemle hayli hayli oynarsınız.

Kasa olarak bunu beğendim bu kasayı alacaksan bu anakartı almalısın.
Hocam öncelikle verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederim. Son olarak bir aekadasimdan garantilibolarak asus h81 gamer anakart ve zotac gtx970 4gb 256 bit ekran karti 8 gb kinston hyperx black ve everest 600w psu lu bir kasa ve 120 gb ssd alicam. 1500 tl ye anlastik ben sadece islemcimi alip kasami ona vericem. Sizce mantikli mi olur. Benim kasa ho hazir kasa. Anakart ekran karti ve ram hazir kasaya ait.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı