1500 TL civarı Knight Online için PC önerisi

Valla dostum, Intel KO'da ne kadar başarılıdır veya AMD'den ne kadar üstündür bilmiyorum ama, Revizyonlu Ryzen 5 1600 AF işlemcili ve RX 570 ekran kartlı sistemim ile Altar serverinda pazarda dolanırken 11 FPS'e düşüyorum. Tahminimce Ryzen 9 3900K ve 2080 Tİ'lı sistemim olsa da bu fps 20 olmaz. Oyun optimize değil. Normal EMC, Lüfer gibi yerlerde 80 FPS, Moblarda 100 FPS civarı oluyor.

Xeon sistemler var ucuza. Çok eski olduğu için Xeon işlemciler ucuz oluyorlar ve performansları da iyi. 1000 TL gibi bir fiyata işlemci+anakart+RAM üçlüsü alınabilir. Geriye ekran kartı kalıyor onu da keyfinize, bütçenize göre sıfır güncel bir kart ya da ucuza ikinci el bir kart alabilirsiniz.

Mesela :XEON 5460 bunu alabilirsiniz, bu haliyle bile yeterli olur.
Benim aynı sistem 1200 TL' ye her şeyi dahil sistem topladım imzama bakabilirsiniz.
Benim aynı sistem 1200 TL' ye her şeyi dahil sistem topladım imzama bakabilirsiniz.
Güzel sistemdir tam parası olmayan için birebir bi sistem.

Son düzenleme:
Bu sistemi toplayacam nasıl olucak bakalım.
İŞLEMCİ : İNTEL PENTIUM 8.NESİL ( G5400)

Anakart H310 M ( 8.NESİL )

EKRAN KARTI GTX 1050 Tİ PALİT

RAM : EVO 8 GB DDR 4 2400 MHZ

Pentium işlemci almaktansa eski bir XEON almanız daha mantıklı. En azından fikrinizi değiştirip çok çekirdek isteyen bir oyun oynamak isterseniz önünüzde engel olmaz.

Haklısın fakat bütçem bu maximum 2000 lira olacak giriş seviyesi bir sistem lazım :(
Bi arkadaşım (İkinci el olarak) a320 serisi bi anakart Ryzen 3 3200G'yi 700tl ye aldı. Halen kullanıyor bir sorunu çıkmadı. Ona alırken yüz kere şurasına burasına pinlerine anakart lehimlerine varana kadar bakmasını söyledim.

Denk getirirsen bulabilirsin. Ben taştan olsun ama benim olsun kafasında olduğum için zamanla indirimle aldım. Öneririm size de indirim beklemeyi.

Mini PC'ler (Computer stick) var onlardan al kardeş. Monitörü, televizyonu PC'ye dönderebilirsin öyle. Her türlü kullanabilirsin.

Geri
Yukarı