1500 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
1500

Glorious1

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, ben yeni bir ekran kartı alacağım ve bu konuda sizlerin de yardımına ihtiyacım var.
Şu anlık sistemim şöyle;
Intel Core i7-4790 CPU 3.60 GHz.
64 Bit.
RAM: 8 GB.
NVIDIA GeForce GT 730 (değiştireceğim)
Anakart: H81M-D r2.0 ASUS.

Almayı düşündüğüm ekran kartı ise: GTX 1050 Ti.
Bütçe ise 1500 TL, kötü mü iyi mi siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar ve stoklar bu kadar dengesiz olmamış olsa RX570'in 8 GB olanını almanı tavsiye ederdim ancak şu zamanda 1500 TL'lik ekran kartı 4000 TL'ye çıktığından aciliyeti yoksa beklemeni öneririm.

1050 Ti'ı sıfır olarak almayınız, şu an malum madenciler bütün kartları sömürdü, fiyatlar çok saçma.

Bu fiyata 5500XT 4GB, 1650 Super gibi kartlar vardı fakat stoklardan dolayı bitti, bulabilirseniz o kartlar bu bütçede en iyisi olacaktır.

Ayrıca 1500 liralık bir ekran kartı alırsanız o işlemci darboğaz yapacaktır.

1050 ti dan fazla performans veriyor en azından.

300 TL aşabilirseniz ve stok bekleyebilirseniz.

1050 Ti'ı sıfır olarak almayınız, şu an malum madenciler bütün kartları sömürdü, fiyatlar çok saçma.

Bu fiyata 5500XT 4GB, 1650 Super gibi kartlar vardı fakat stoklardan dolayı bitti, bulabilirseniz o kartlar bu bütçede en iyisi olacaktır.

Ayrıca 1500 liralık bir ekran kartı alırsanız o işlemci darboğaz yapacaktır.
Yani 5500XT 4GB alırsam işlemci darboğaz yapar mı? Yeni bir işlemci mi almalıyım?

Yapar, işlemciniz 7 yaşında.

Yeni işlemci size kalmış, yeni işlemci almak istediğiniz zaman anakart + RAM de almak zorunda olacaksınız, en azından yeni nesil bir şey almak isterseniz öyle olacak.

Yeni işlemci size kalmış, yeni işlemci almak istediğiniz zaman anakart + RAM de almak zorunda olacaksınız, en azından yeni nesil bir şey almak isterseniz öyle olacak.
Ben youtube'da bir kaç tane test videosu izledim, o videolarda genelde 60 FPS oluyor. Bu konular hakkında pek bilgim yok gerçi.

Hocam, 4790 için 5600 XT 1080P için sınır diyemezmiyiz? Yanlışım var ise düzeltip beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Ben internette bir kaç tane test videosu izledim, o videolarda genelde 60 FPS oluyor.
Olay 60FPS değil, o ekran kartıyla daha fazla performans alabilecekken daha düşük performans almanız.

@OLDüyedir3 1650 Super ile çok fazla darboğaz yapmamış ama zar zor beslemiş gibi.

5600XT ile darboğaz yapacağını düşünüyorum, yeni çıkan oyunlarda 1080p ve o işlemci sıkıntı yaratacaktır diyebilirim.

5500XT 1080p için yeterli geldi bana hocam işlemci 4 Core 8 thread. Ama denemedim kullanmadım ikisini bir arada yanlış bir şey söylemek istemem.

Geri
Yukarı