1500 TL Ekran Kartı, PSU ve SSD Önerisi

Rx580 almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Bulabilir miyiz acaba RX580'i? Stoklar eridi gitti maşallah. Madenciler bir şey bırakmadılar. Fiyatlar uçup gitti. Eğer RX580 alacaksanız bekleyin. Stoklar geldikten sonra bir umut belki fiyatlar ucuzlar.

Anakartı düzeltmeniz gerekli maalesef.
Yanlış bilgi vermişim Soket 1155 değilmiş. Soket 1150 olarak düzeltiyorum.

Aşağıdaki linklerde bulunan iki kartı buldum. Hangisini almalıyım. Kullanacağım ekran kartı NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB olacak. Bu kartlardan birisinde PCI 2, diğerinde PCI 3 destekliyor.

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
GIGABYTE B85M-HD3 Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI Anakart

Rx580 almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Birkaç kişi daha tavsiye etti fakat AMD kullanmayı düşünmüyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.

AMD kullanırsanız FreeSync özelliğinden de yararlanmış olursunuz. Muhtemelen duymuşsunuzdur kendisini.
Duymamıştım. İncelemeyi okudum. Yinede AMD beni korkutuyor iki kere kullandım ama eski kartlardı ikiside arıza verdi. Belki bana denk geldi bilmiyorum. Sonrasında NVIDIA kullandım hiçbir sorun yaşamadım biraz daha fazla para verip güvenebileceğim bir kart almayı tercih ederim.

Duymamıştım. İncelemeyi okudum. Yinede AMD beni korkutuyor iki kere kullandım ama eski kartlardı ikiside arıza verdi. Belki bana denk geldi bilmiyorum. Sonrasında NVIDIA kullandım hiçbir sorun yaşamadım biraz daha fazla para verip güvenebileceğim bir kart almayı tercih ederim.

AMD'den neden korkuyorsunuz ki? Her ekran kartı arıza yapabilir. Bunun AMD'si Nvidia'sı yok. Hem AMD de güvenilir bir markadır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı