1500 TL Ekran Kartsız Sistem Toplama

Maximen

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Uzun süredir kullanmakta olduğum laptop işlemcisi yandığından dolayı çıkmaza girdim oyun projem yarım kaldı :(. Kendi çapımda masaüstü toplamaya çalışıyorum, öğrenci olduğumdan dolayı bu fiyat bandı bile benim için yeterince yüksek. Yaz olsa çalışır biraz daha koyardım üstüne ama dünyanın hali malum, dışarı çıkamıyoruz. Bu sistemi toplarken amacım oyun ve kodlama. (Andorid Studio, Unity3D, Visual Studio vb)

Sistem şöyle:

CPU: AMD Ryzen 2200G

400TL (2.El)
GPU Sonradan Alınacak
HDD Var

RAM:

254, 39 TL

Anakart:

409 TL

Kasa: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

414, 61 TL

Toplam Fiyat: 1478 TL

Sisteme mecburen dahili GPU barındıran bir CPU taktım çünkü uzun süre ekran kartı alamayacağım. Sistemi kurarken amacım ileriye dönük olması (artık ne kadar olabiliyorsa). Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i 2. el 2x4 bulabilirseniz çok iyi olur.
Bu anakartı öneririm. Belki ilerde M.2 slotu işinize yarar.

Anakartı bununla değiştireyim RAM'leri bilerek tek slot 8 aldım ilerde 16 yapmak için, ama 2.el RAM almayı düşünmüyorum riskli bir işlem, şu an aklıma takılan işlemcinin beni yarı yolda bırakma ihtimali.
2600G yerine 1600 serisi bir sistem kurup içine 100-150 TL'lik geçici bir ekran kartı alıp yeni ekran kartı alana kadar kullanmak mantıklı olur mu? Bu fiyat aralığında bu tarz bir sistem önerisine açıcığım.
150 TL daha fazla verip 3200G almak mantıklı mı?
2400G'de 150 TL daha fazla ileriye dönük olarak 3200G mi 2400G mi almalıyım arkadaşlar, bunlar üste verdiğiniz anakartlara uyum sağlar mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı