1500 TL kasa önerisi

Aslında ikisi de aynı kasa. Şahin görünümlü doğan sayın. Cam olanın tasarımı düzgün, ucuz merdiven altı cam kasalar ile karıştırmayın, NZXT firmasının da bir sürü önü kapalı kasası var fakat kimse ona bir şey demiyor. İnanın onlar da çok kaliteli kasalar. Corsair tercih etmezseniz NZXT markasına yönelin. Corsair'in iki kasasının tek farkı ön paneli ve yanında gelen fanlar.

D, fansız ve önü açık yapıyla geliyor, 850₺ civarı. X RGB ise hem bilgisayara bağlanabilen kontrol merkezi ve 3 adet iyi fan ile geliyor. Ve fiyat farkı ise 350-400 lira arası. 350 liraya 3 fan ve kontrolcü hem de Corsair marka iyi bir fiyat. Bilgisayardan hız ve renk kontrolü yapılabiliyor. Fanlar gayet güçlü ve sessiz. X RGB konusunda asla ve asla hava akışı konusunda bu camlı alınır mı gibi bir soru aklınıza gelmesin. Fakat daha da iyisini istiyorum derseniz D sizin için biçilmiş kaftan. Ucuz olması gözünüzü boyamasın, daha fan parası var onun.

Kısacası

X RGB = Pahalı gözüken ama totalde D versiyonundan ucuz ve içeriği gösterişi bol olan, Hava akışı konusunda 4/5 alan versiyon,
D= Tamamiyle hava akışına yönelik olan ama kaliteli fanlar ile kullandığınızda pahalanan hava akışı 5/5 olan versiyon
NZXT kasalarının bazı modellerinin ön kısmı direkt kapalı. Açık olanlar da biraz pahalı gibi. Cooler Master model kasalara bakmıştım. Fakat corshairin kasaları çok hoşuma gitti. Soğutma bakımından da iyi olduğunu söylediniz. Tercihim X veya D olacak gibi görünüyor. Teşekkürler.
@OzzyGasol

Lian Li ürünleri ülkemize yeni yeni girmeye başladığı için görmemişsinizdir. Havadar ve farklı varyasyonlara açık bir kasa arıyorsanız çok yerinde bir tercih.
Öndeki fanlarının büyük olması hoşuma gitti. Corshair almazsam tercihlerimden birisi olabilir kesinlikle.

Hava akışı nasıldır? Kasa hoşuma gitti fakat bu konudan pek anlamıyorum.

Maalesef sıvı soğutmam yok :(

Corshair'in bahsettiğiniz modeli ve 4000D airflow arasında kaldım. İkisi de hoş görünüyor fakat ne kadar az ses çıkarırsa ve soğutması iyi olursa benim için ideal.

İlk defa gördüm kasayı araştıracağım.
Hocam gayet iyi hava akışı. Önde 3*120, üstte 3*120 veya 2*140, arkaya da 120mm fan takılıyor. Kasa içinden 2 tane 120mm fan çıkıyor ama pek iyi değiller. 6 adet fan alıp 3 üste 3 öne takabilirsiniz. Tabi, ciddi manada masraflı oluyor o hâlde.
Onun dışında önde, üstte ve güç kaynağı fanının altında toz filtresi var. Kedi tüyü vs. geçirmiyorlar ancak küçük tozlar tabi geçer, ileride birikir. Ben oldukça memnunum, hava akışı olarak gerçekten iyi bir kasa. Görünüş de güzel.
Benim kasam şu şekilde:
IMG_20210622_211348.jpg

(Önde 3 tane SP120 RGB Pro, üstte de Silverstone PF240 sıvı soğutma var.)

Hocam gayet iyi hava akışı. Önde 3*120, üstte 3*120 veya 2*140, arkaya da 120mm fan takılıyor. Kasa içinden 2 tane 120mm fan çıkıyor ama pek iyi değiller. 6 adet fan alıp 3 üste 3 öne takabilirsiniz. Tabi, ciddi manada masraflı oluyor o hâlde.
Onun dışında önde, üstte ve güç kaynağı fanının altında toz filtresi var. Kedi tüyü vs. geçirmiyorlar ancak küçük tozlar tabi geçer, ileride birikir. Ben oldukça memnunum, hava akışı olarak gerçekten iyi bir kasa. Görünüş de güzel.
Benim kasam şu şekilde: Eki Görüntüle 1088201

(Önde 3 tane SP120 RGB Pro, üstte de Silverstone PF240 sıvı soğutma var.)
Kasanız çok hoşuma gitti. Eğer bütçemi arttırabilirsem bu şekil bir şeyler yapabilirim. Tekrardan çok teşekkür ederim. :)

Kasanız çok hoşuma gitti. Eğer bütçemi arttırabilirsem bu şekil bir şeyler yapabilirim. Tekrardan çok teşekkür ederim. :)
Hocam arttırmaya gerek yok. 4000D Airflow zaten 800 civarı.
SP120 fanları (3 tane) ben 410 liraya (+15 TL kargo) DH'den birisinden aldım. İçinden iCUE kontrolcü de çıkıyor ve istediğin renk yapılıyor.
Veya başka marka RGB fan kullanabilirsin. SP120 fanlar çok performanslı değil zaten.

Tasarım ve soğutma performansı olarak kaliteli kasadır.

Ona gelene kadar 5000D Airflow alınır.

4000X alınıp, Airflow modelinin ön paneli takılabilir.

Alternatif olarak Lancool 215'de gayet iyidir.

4000X alınıp, Airflow modelinin ön paneli takılabilir.

Alternatif olarak Lancool 215'de gayet iyidir.
500 TL fazla vermeye değecek mi 4000X + ön panel almak?

Yeni konular

Geri
Yukarı