1500 TL mekanik klavye tavsiyesi

Cíeł

Hectopat
Merhabalar. Kuzenim mekanik klavye almak istiyor. Bütçemiz 1000 TL ve en fazla 1500 TL'ye kadar çıkabiliriz.
Oynayacağı oyunlar Valorant ve diğer rekabetçi oyunlar olacak.
İstediği öncelikler klavyenin tepki süresinin düşük olması, klavyenin fazla ses çıkarmaması, 100'de 100 Anti-Ghosting özelliğine sahip olması, kullanım ömrünün uzun olması ve ürünün kaliteli olması, son olarak mümkünse de bilek yastığı/desteği olması.

Bunun dışında 2000 TL klavye alacak olsaydık 2500 TL ile aralarında marka ve klavye tasarım harici ne kadar fark olurdu ve almaya değecek kadar değer miydi? Artı ve eksileriyle açıklarsanız çok manidar olur, şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar. Kuzenim mekanik klavye almak istiyor. Bütçemiz 1000 TL ve en fazla 1500 TL'ye kadar çıkabiliriz.
Oynayacağı oyunlar Valorant ve diğer rekabetçi oyunlar olacak.
İstediği öncelikler klavyenin tepki süresinin düşük olması, klavyenin fazla ses çıkarmaması, 100'de 100 Anti-Ghosting özelliğine sahip olması, kullanım ömrünün uzun olması ve ürünün kaliteli olması, son olarak mümkünse de bilek yastığı/desteği olması.

Bunun dışında 2000 TL klavye alacak olsaydık 2500 TL ile aralarında marka ve klavye tasarım harici ne kadar fark olurdu ve almaya değecek kadar değer miydi? Artı ve eksileriyle açıklarsanız çok manidar olur, şimdiden teşekkür ederim.
K68, K70 veya XPG Summonerin red switch türlerine bakabilir.

2500TL'lik klavye de(SS Apex PRO) özellik olarak Switch'in aktiflik noktasını kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Örnek verirsek tuş normalde içeriye yarım santim inince tuşa basmış oluyorsanız bunu 1 santime çıkarabiliyorsunuz veya 0.3 cm'e indirebiliyorsunuz. Bir de sağ üstte küçük OLED ekranı var ne kadar gerekli tartışılır.

Benim önerim optik mekanik almanız, TUF K7 veya Scope RX olabilir. TUF K7'nin kendi bilek desteği var, Scope RX'te yok ama uyumlu olacak bir bilek desteği alınabilir.

Yerinde olsam optik anahtarlı klavye alırdım. Araştırırsan mekaniklerden üstün olduğunu anlarsın. Her ne kadar mekanik anahtarlı klavyelerde 50 milyon tuş ömrü vs yazsa da ilk aylar veya yıllarda sorunlara gebe.

Yerinde olsam optik anahtarlı klavye alırdım. Araştırırsan mekaniklerden üstün olduğunu anlarsın. Her ne kadar mekanik anahtarlı klavyelerde 50 milyon tuş ömrü vs yazsa da ilk aylar veya yıllarda sorunlara gebe.
TUF K7 diyelim mi Tiçırım? meslektaşım : )

TUF K7 diyelim mi Tiçırım? meslektaşım : )
TUF K7 öneririm. Kullanmakta olduğum Bloody B870R da optik anahtarlı ama sesli switch. 5 yıl oldu sanırım, taş gibi. R6 Siege'de filan az kahrımı çekmedi. Bazen öfkelenip elimi klavyeye pat diye indirdiğim de oldu bazen. Mekanik anahtarlı klavye kullanan arkadaşlarım bu süreçte sorun çok yaşadılar. Mekanik anahtarlardaki tıklama ömrü şans işi gördüğüm kadarıyla.

Geri
Yukarı