1500 TL Monitör Tavsiyesi

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
Herkese merhabalar,

GTX 1070 ekran kartına sahibim, sistemimi yeni topladım ve bir monitöre ihtiyacım var. Bu konuda bilgi sahibi değilim. Başlıkta da belirttiğim gibi max 1500 TL (fiyat +, - 50 olabilir, 1550 diye iyi bir monitörü almamazlık yapmam) bütçem var. Sistemi ve monitörü oyun amaçlı kullanacağım. Kasam şu an hazır bekliyor monitör olmadığı için kullanamıyorum :)

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SAMSUNG 28" LU28D590DS /UF 1 MS UHD 4K GAMING MONİTÖR

BENQ 24'' XL2420Z LED 1MS 144 Hz FULL HD DVI/HDMIx2 PIVOT Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

ASUS VG248QE 24'' 144Hz 1ms Full HD 3D Oyuncu Monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Samsung 3840 X 2160 - 2XHDMI, DP - SİYAH LU28E590DS-UF Monitör

İlk link mağazalar da mevcut ama internet üzerinden son link üzerinden alabilirsin. Diğer ikisi 1080p monitör ama 144hz. DSR ile çözünürlüğü artırabilirsin. G-sync almanı tavsiye ederdim ancak minimum 2300 liradan başlıyor hem de 1080p malesef. Samsung modeli 1700-1800 civarında idi şuan için fiyat olarak gayet uygun görünüyor. BenQ da fiyat olarak al beni diyor resmen. :D

BenQ XL2430T diye bir monitörün övüldüğünü gördüm birkaöç linkte. Sizce nasıl. Ayrıca, verdiğiniz linklerin arasından, bunu al diyeceğiniz monitör nedir ?

BenQ XL2430T diye bir monitörün övüldüğünü gördüm birkaöç linkte. Sizce nasıl. Ayrıca, verdiğiniz linklerin arasından, bunu al diyeceğiniz monitör nedir ?

BENQ 24'' XL2430T LED 1MS 144Hz DVI/HDMIx2 PIVOT Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Aynen bu monitör baya iyi zaten. Fiyatı yüksekti düşmüş bunuda alabilirsin. Ben belki DSR uğraşmak istemezsin belki bir de gelecek için daha uygun olarak 4k önerdim. 1080p bitti gibi artık. Ama DSR ile artış sağlayabilirsin. Samsung 28inc 4k 60hz yani fps takıntı yoksa alabilirsin. Ekran kartın zaten 1080p de %50 GPU kullanımı veriyormuş. BenQ alırsan da olur. Bir çok e-spor oyuncusunun kullandığı bir modeldi sanırım XL2430T.

Açıkçası, 60 ya da 144 hz nin yani hz kavramının ne olduğunu tam bilmiyorum. Bir oyun monitörü için hz mi yoksa çözünürlük mü daha önemli bilmiyorum. Çok sordum fakat bu konuda bilgilendirirseniz bende daha sağlıklı bir seçim yapmış olurum. Ayrıca 1080p de ekran kartımın %50 desteklediğini söylediniz. Yani bu tam performans alamayacağım anlamına mı gelmektedir. Teşekkür ederim şimdiden.

144 hertz 1080p de %100'e yakın kullanır kendini rahat ol. Tabi burada işlemci önemli. İşlemcin en az 6600K olması gerek. İşlemciden dar boğaz olmadığı sürece ekran kartı hertz değerini belli seviyenin üstünde çıkana kadar kullanır. Bu videoda anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hertz değerini anlatayım. Hertz değeri ekranda göreceğin gerçek kare sayısıdır. Yani sen CS GO'da 80 kare alırsan 80 kare 120 kare alırsan 120 kare göreceksin. Hertz değeri neyse o değere kadar akıcılığı hissedersin. 60 hertz olursa sen 300 kare de alsan 60 kare göreceksin bunun yukarısına çıkamazsın. O Samsung monitörü 144 hertz monitörden vazgeçip alacaktım ancak input lag değeri çok yüksek olduğu için vazgeçtim siz de almayın oyun oynarsınız ancak iyi olmaz. Özellikle rekabetçi oyunlarda veya aksiyon dolu oyunlarda çok büyük sıkıntılar yaşarsınız.

Yurt dışında yaşayan bir akraban varsa. Oradan G-sync destekli monitör alsın. Buraya gelirse yanında getirir ya da hediye olarak buraya yollar.
Choose A Monitor - PCPartPicker
Bu listeden monitör seçebilirsiniz. G-sync destekli 144 hertz monitörler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı