1500 TL PC Toplama

imagine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartsız 1500 TL'ye bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ekran kartını daha sonra alacağım. Bilgisayarı günlük kullanım ve oyun için toplayacağım. Sinerji, Teknobiyotik gibi montajı kendileri yapan bir siteden toplamak istiyorum. Bütçemi 100-150 TL kadar artırabilirim, önerilenizi bekliyorum arkadaşlar.

Arkadaşlar yok mu yardım eden?

1486492477902.png
1486492485456.png
1486492491235.png

Bu fiyata toplayabilecegin bir bilgisayar ancak AMD olur ama PC kötü bir pc de değil normal ayarlarda en iyi oyunları bile oynarsin ekran kartı alınca fakat ekran kartin 1000₺ lik bir ekran kartı olmalı iyi bir performans bekliyorsan

Eki Görüntüle 214511

Sonradan bu ekran kartını da alabilirsiniz. Güzel bir sisteminiz olur[emoji106]
O fiyata amd işlemci yazmışsınız. İntel daha güzel bir alternarif olabilirdi ama amd de iş görür o fiyata. Ekran kartı eski bir ekran kartı olduğundan pek iş görmeyecektir. O fiyata gtx 1050 ti veya zorlayıp rx 470 alınabilir.

O fiyata amd işlemci yazmışsınız. İntel daha güzel bir alternarif olabilirdi ama amd de iş görür o fiyata. Ekran kartı eski bir ekran kartı olduğundan pek iş görmeyecektir. O fiyata gtx 1050 ti veya zorlayıp rx 470 alınabilir.
Arkadaşın bütçesi sıkıntılı diye düşündüğümden dolayı bu kartı yazdim yinede zorlanmadan oyun oynayabilir diye ayni zamanda o fiyatlarda düzgün bir intel işlemci almak mümkün değil, kaldı ki yanında anakart birde ram , 2.000₺ nin altından kalkamaz

Arkadaşın bütçesi sıkıntılı diye düşündüğümden dolayı bu kartı yazdim yinede zorlanmadan oyun oynayabilir diye ayni zamanda o fiyatlarda düzgün bir intel işlemci almak mümkün değil, kaldı ki yanında anakart birde ram , 2.000₺ nin altından kalkamaz
O fiyata az daha zorlayıp i3 veya aynı güce sahip pentium g4560 vb. Alınabilirdi. Bütçe kısıtlı olduğundan öyle yaamışsınız ama elran kartı zaten 800 tl. Gtx 1050 ti 700 gtx 1050 600 tlye bulunabiliyor.

FX 8300 yazın 400 TL fiyata sahipti ve i3 6100'la eşit veya biraz daha ucuzdu. Dx12'de oyunların çoklu çekirdek kullanımı daha başarılı olduğundan FX 8300 daha tercih edilebilir bir seçenekti eğer sadece ve sadece Dx12 oyunlar oynanacaksa. FX 8300 bu fiyata alınıcak bir işlemci değil. İlle de intel duyorsan i3 veya pentium serisine yönelip ona darboğaz yapmicak ve eski olmayan bir ekran kartı ile kullanman taraftarıyım. Bu ekran kartı RX 460, GTX 1050 veya 1050ti olabilir. 8 GB RAM anakart güç kaynağı derken 1,500-1,650 civarlarında toplayabilirdin diyodum ki mesajı atmadan fiyat araştırması yaptım bayağı bir zam söz konusu sanırım 2,000'den aşağısı kurtarmıyor.

Arkadaşlar bütçemi 2000 TL'ye çıkardım ekran kartsız bir şekilde.

FX 8300 yazın 400 TL fiyata sahipti ve i3 6100'la eşit veya biraz daha ucuzdu. Dx12'de oyunların çoklu çekirdek kullanımı daha başarılı olduğundan FX 8300 daha tercih edilebilir bir seçenekti eğer sadece ve sadece Dx12 oyunlar oynanacaksa. FX 8300 bu fiyata alınıcak bir işlemci değil. İlle de intel duyorsan i3 veya pentium serisine yönelip ona darboğaz yapmicak ve eski olmayan bir ekran kartı ile kullanman taraftarıyım. Bu ekran kartı RX 460, GTX 1050 veya 1050ti olabilir. 8 GB RAM anakart güç kaynağı derken 1,500-1,650 civarlarında toplayabilirdin diyodum ki mesajı atmadan fiyat araştırması yaptım bayağı bir zam söz konusu sanırım 2,000'den aşağısı kurtarmıyor.

Hocam ilk ben de senin gibi düşünüyordum. 1500 TL'ye bu işin olabileceğini düşünüyordum ama olmuyormuş. Ben de bu yüzden bütçemi yükselttim.Önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı