1500 TL R7 3700X sisteme anakart önerisi

Kratosmanos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Arkadaşım Ryzen 7 3700X ve RTX3070'li bir sistem toplamayı planlıyor. Wi-Fi adaptörüne ihtiyacı olabilirmiş başta ondan dolayı bu ürün alternatifler arasında.
B500 serisine mi yönelmeli? B500 serisine yönelecekse hangi model tercihinde bulunmalı? Yoksa X570-A gibi modeller daha mı iyi olur? Diğer konulara epey baktım ancak karar veremedim farklı ürün önerenler olmuş, farklı modeller önerenler olmuş, B500 alma X570 al falan gibi yorumlar olmuş. Arkadaşımı yanlış yönlendirmek istemiyorum. Bütçe 1500 TL 100-200 TL oynayabilir.

Boş ve dandik X570 yerine dolu dolu bir B550 öneririm. Mesela BIOSTAR X570 anakartı vardı bir tane, X570 demeye bin şahit ister.

Boş ve dandik X570 yerine dolu dolu bir B550 öneririm. Mesela BIOSTAR X570 anakartı vardı bir tane, X570 demeye bin şahit ister.

BIOSTAR markasina anakart markasi demek icinde bin sahit ister anakartlari berbat bir ise yaramiyor :)

Kaliteli bir marka, anakartlarından sadece racing serisi alınabilir. Giriş seviyesi modellerde her yerden kısmışlar, bu nedenle alınabilir değil :).

Evet haklisiniz. Hangi modeli alinir tam olarak bilmiyorum ama cogu anakartinda BIOS falan o gibi seyler berbat :). Sikinti oldugu zaman cozumude zor oluyor. Ondan dolayi asla onerdigim bir marka degil. Alisil misin disinda alinicaksa ASRock, bulunabilirse NZXT markasinin anakartlari guzel.

1603791214932.png

X470 GTA mesela, eski ucuz B350'ler ile falan aynı listede olması bize her şeyi açıklıyor.

mATX ile ATX arasında belirgin farklar var mı boyut dışında? Hangisi daha mantıklı
TUF Gaming modelinin yanında verilen adaptör kaliteliymiş sanırım.

ATX ile Micro ATX arasında, boyut dışında herhangi bir fark yoktur. Sadece PCIe yuvaları Micro ATX'de daha azdır. Mortar'ın VRM tasarımı daha iyi olduğu için bu anakartı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı