1500 TL Sabit Disk Önerisi

Bütçe
1.500₺

retrower

Kilopat
SSD veya HDD modeli
WD Black 1TB SN850 NVMe M.2 SSD+ WD BLACK 500GBSSD
Anakart
ASUS ROG MAXIMUS XIII HERO Z590
Merhabalar, sistemim açıklamada belirtildiği gibi. Oyunlarda kayıt alırken 500 GB'lık SSD ciddi anlamda doluyor. En az 2 TB'lık bu kasaya uygun bir sabit disk almak istiyorum kayıtları depolamak için ancak konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.

Bu ürünü düşünüyorum. Kasama uygun olması kaydıyla çıkabileceğim maksimum bütçe 1.500 TL

Farkları nedir hocam, bunları kasaya nasıl takabilirim? Uyumlu mudur?

Normal SATA kablosuyla bağlayıp kasanın HDD bölgesine monte edeceksiniz. Farkları ise attığınız modelin daha çok kamera kayıtları için olmasından oyunlarda tatmin edici bir performans vermez. Tabii attığım modelinde öyle mi olduğundan pek emin değilim siz yine de bir küçük araştırın ve 7200 RPM disk bulmaya çalışın.

Normal SATA kablosuyla bağlayıp kasanın HDD bölgesine monte edeceksiniz. Farkları ise attığınız modelin daha çok kamera kayıtları için olmasından oyunlarda tatmin edici bir performans vermez. Tabii attığım modelinde öyle mi olduğundan pek emin değilim siz yine de bir küçük araştırın ve 7200 RPM disk bulmaya çalışın.
7200 RPM olan, ve daha çok kayıt tutma amaçlı kullanılabilecek olan önerisiniz var mı?

Biraz araştırdım ve 2 hem oyun hem de diğer işler için ilk attığım N300 HDD'nin yeterli olduğunu gördüm onu tercih edebilirsiniz.
Hocam çok teşekkür ederim yarın satın almaya gideceğim. Ancak bir sorum olacak size:

İtopyadan almak istiyorum öncelikli olarak, yarın elden almam lazım hem takarlar da orada. Bu ürün fiyat olarak da daha makul geldi yine sizin dediğiniz üzere N300 modeli. Ancak Nas diyor bunun hakkında. Nedir bu nas, ne işime yarar? Bu uygun mudur?

Hocam çok teşekkür ederim yarın satın almaya gideceğim. Ancak bir sorum olacak size:

İtopya'dan almak istiyorum öncelikli olarak, yarın elden almam lazım hem takarlar da orada. Bu ürün fiyat olarak da daha makul geldi yine sizin dediğiniz üzere N300 modeli. Ancak nas diyor bunun hakkında. Nedir bu nas, ne işime yarar? Bu uygun mudur?

Nas model HDD'nin daha az yük altına girmesi ve bundan dolayı HDD'nin daha uzun ömürlü olmasına yarıyor. O yüzden gönül rahatlığıyla bu modeli alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı