1500 TL sadece LoL için bilgisayar toplama

Bütçe
1500
150-200 FPS alınca ne olacak, takacağın monitör bu bütçede 60 Hz olur zaten.
İkinci el belki toplanabilir ama tavsiyem bütçeyi biraz daha arttırmanız olurdu.

Hocam öyle demeyin. Biraz daha araştırılırsa, High bir PC toplanır LoL için. Günümüzde, R7 250'li bir sistem bile 850 TL ediyor. Bu toplanacak PC sorunsuzca bulunabilir. LoL'ü Medium'da 80-100 FPS kaldıracak bir PC bulabilirim.

Bu dediğiniz sezon arası yaması gelmeden önce olabilirdi. Fakat gelen efsanevi eşyalarla oyun artık ağırlaştı.

Belki sizin dizdiğiniz sistem orta ayarda 80 100 FPS arası verir fakat şu bir gerçek ki 1500 liraya yüksek ayarda 200 FPS verecek sistem çok zor.

Hocam LoL'ü High değil medium da dahi oynatmaz ayrıca uyumsuz bir sistem bu.
İlk olarak LGA1551 tipindeki bir anakarta LGA1155 bir işlemci takamazsın ve Power Boost kasaları önermiyoruz 600W aşırı gereksiz olmuş aslında bir video var videodaki sistem toplanabilir bırakıyorum linkini isteyen bakabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu toplasanız LoL için yeterli olur CS:GO içinde yeterlidir.
Şimdi baktım @Gral artur morgın hocam Turbox koysaydınız bir daha sistem tavsiyelerinizi ciddiye almayacağım.
Yarı 0 yarı 2. el sistem toplanabilir ama biz burada ne önersek tutmayabilir. Bulunduğu il her neyse Letgo veya sahibinden.com üzerinden ilanlara bakarak pazarlıkta yaparak güzel sistem toplarsınız.

Öneri olarak;
Ryzen 5 1600'ya da 1600 AF bulunabilir.
A320M anakart bakabilirsiniz.
8 GB RAM bakabilirsiniz. 2 el olarak 0'dan 50 -60 TL daha ucuz oluyorlar.
Ekran kartı olarak ikinci el RX 560 bakabilirsiniz.
Bu bütçede kasa kullanmayın onun yerine uzay montaj yapabilirsiniz.

PSU vs SSD kısmı size kalmış PSU olarak 400W yetecektir. SSD içinde 240 GB bakabilirsiniz.

Fiyatları vereyim
R5 1600 en az 700TL pazarlıkla 650oldu diyelim.
A320M anakart 350TL pazarlıkla 300TL diyelim.
RX460 600TL pazarlıkla 500TL (bu kadar düşürmez satıcı ama öyle yazdım)
Bakın sadece 3 parça 1450TL tuttu bunları düzgün bir şekilde almak isteyen birisi 2200TL'yi gözden çıkarmalıdır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı