1500 TL Sistem Önerisi

@Dr.Octopus Kardeşim bizi dinlemiyorsun bari, Ali bey ile Recep beyi dinle videoyu sonuna kadar izle.
Kardeşim bak i3 6100 ile gtx 950 darboğaz yapmıyor ama işlemci dediğim gibi %90 üzeri ve bazen %100 senin dediğin şekil olsa sistem hiç ama hiç dengeli ve sağlıklı olmaz daha dengeli sistemler daha iyi olacaktır neden millet i5 işlemci alıyor oda alsaydı g4400 ne güzel millet sistemin ömrünü düşünüyor.

@Dr.Octopus Kardeşim neden inat ediyorsun, lütfen videoyu izle orada anlatıyor darboğaz sebeplerini. Bir süre o işlemci ile idare eder 1 yıl kadar. Daha sonra i5 6500 alır olur biter.
Ayrıca işlemci darboğazı nedir? Senden bu soruya net bir yanıt istiyorum, ama önce videoyu izle ki ezber cevaplar verme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci darboğazı hem yerli hem de yabancı forum sitelerindeki en büyük şehir efsanesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Pentium 4 işlemcili bir bilgisayarı update etmek isteyip gtx950 takılırsa darboğaz olur ama bu darboğaz miti gençlerin kafasına nasıl bir ok gibi saplandıysa yeni nesil işlemcilerde bile her sisteme darboğaz demeye başladılar.

Başka bir konuda i5 6600 işlemci için darboğaz yapar yazmışlar. İnsaf o da darboğaz yapıyorsa insanlar daha fazla ne alsın füze mi taksın kasalarına ?

@Dr.Octopus Kardeşim neden inat ediyorsun, lütfen videoyu izle orada anlatıyor darboğaz sebeplerini. Bir süre o işlemci ile idare eder 1 yıl kadar. Daha sonra i5 6500 alır olur biter.
Ayrıca işlemci darboğazı nedir? Senden bu soruya net bir yanıt istiyorum, ama önce videoyu izle ki ezber cevaplar verme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim inat felan etmiyorum işlemci darboğazı işlemcinin ekran kartına yetişememesidir ama önceki mesajında belirttiğin gibi kısa süre idare edip işlemciyi yükseltebilir.

@Dr.Octopus Ezber cevaplara devam ediyorsun, videoyu izlemedin bu kadar erken yanıt geldiğine göre. Video 51 dakika. Kardeşim ben seninle baş edemeyeceğim, burada 3 kişi hen fikir bir tek sen şehir efsanelerine inanıyorsun.

@Beyzade Ne yapalım füze mi takalım? :neo: :D

@Dr.Octopus Ezber cevaplara devam ediyorsun, videoyu izlemedin bu kadar erken yanıt geldiğine göre. Video 51 dakika. Kardeşim ben seninle baş edemeyeceğim, burada 3 kişi hen fikir bir tek sen şehir efsanelerine inanıyorsun.

@Beyzade Ne yapalım füze mi takalım? :neo: :D
Yakında x4 880k çıkacak. Zen mimarili işlemcilerin sklake ile yarışacağı söyleniyor. Upgrade seçeneği var.

Kardeşim bak i3 6100 ile gtx 950 darboğaz yapmıyor ama işlemci dediğim gibi %90 üzeri ve bazen %100 senin dediğin şekil olsa sistem hiç ama hiç dengeli ve sağlıklı olmaz daha dengeli sistemler daha iyi olacaktır neden millet i5 işlemci alıyor oda alsaydı g4400 ne güzel millet sistemin ömrünü düşünüyor.
Dostum bak pentium diye küçümsüyorsun işlemciyi. Pentium ama yeni nesil pentium. O dediğimiz Ekran kartlarını eski nesil i5 hatta i3 ler bile besliyor dolayısıyla hiç sorun çıkartmaz. O kadar laf söz ve bir de videonun üstüne hala inanmıyorsan ne diyelim sen istersen o kartlara i7 takabilirsin. :)

@Utku Toros Intel Core i3 6100 bile GTX 950 ekran kartına darboğaz yapıyor diyen adama laf anlatmak tek kişi için zor. Bu yüzden desteğine kurban olayım, teşekkür ederim. :D

upload_2016-4-25_16-53-17.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı