1500 TL sistem önerisi

OmerDogan29

Hectopat
Daha fazla  
Bilisim okuyorum 10.sinifim bu yaz kendime bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 1500 TL.
İsteklerim:
Sanal makine kuracam (çok performansli olmasa da olur)
Genelde Visual Studio uzerinde calisacagim
Oyun oynamayacagim (o yuzden cok iyi bir ekran kartina gerek yok diye dusunuyorum)
Web tasarim alaninda okuyacagim icin fireworks photoshop Dreamweaver programlarini kullanacagim. (Çok iyi ekran karti falan ister mi, bilemiyorum )
Su anda elimde olanlar:
Eski laptobumdan soktugum 160 GB'lık HDD
Monitor.
Klavye mouse.
Sistemimi kendi paramla almak istiyorum. Bu yuzden F/P olmasi onemli (AMD islemci onerirseniz İntel karsiligini soyleyebilirseniz sevinirim. İntel'i biliyorum ama AMD'yi bilmiyorum bunun icin sordum)
Zamanla sistemi yukseltebilirim
Genel olarak kullanacağım uygulamalar :
  • Ms office
  • Visual studio
  • Adobe photoshop
  • Adobe dreamweaver
  • Adobe fireworks
  • Camtasia studio (belki)
  • Prezi (sunum için)
  • Notepad++

Konu günceldir arkadaşlar

Oyun oynanmayacak ise Intel'in onboard ekran kartı da kullanılabilir diye düşünüyorum.
Apu kullanmak tercihim biliyorsunuzdur technopat ın 1500 tl lik sistemi tam bir f/p ürünü olmuş ama ben daha ufak boyutlu bir kasa arıyorum küp şeklinde olanlar yada bu slim tower lar ince uzun olanlar ara sıra yerini degistirirken zorlanmak istemem

Teşekkür ederim dediğim gibi apu tercihim ve kasa ne kadar minik olursa o kadar iyi olur bütçem 1500-1600 tl arası şimdiden teşekkürler

1500.JPG

İşini görecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı