1500 TL tam modüler PSU önerisi

Bütçe
En fazla 1500 TL

Bu var ama kabloların uzunluğu ile alakalı sorun yaşayabilirsiniz. NZXT C650 alınabilir.
Bu tarz PSU lar için uzatma kablosu olarak ne önerirsiniz hocam?

Bu markanın sadece kasalarını biliyorum güvenilirmidir yani rtx 3060ti, İ5 13400f li sistemimde psu sorunu yaşarmıyım eğer alırsam.

Bu markanın sadece kasalarını biliyorum güvenilir midir yani RTX 3060 Ti, i5 13400Fli sistemimde PSU sorunu yaşar mıyım eğer alırsam.
İç yapısına baktım, platform zaten XPG Pylon'ın kullandığı platform. İnşa kalitesi de yeterince iyi, detaylı bir inceleme olmadığı için sadece sorunu var mı bilmiyoruz ancak yüksek ihtimal yoktur.

İç yapısına baktım, platform zaten XPG Pylon'ın kullandığı platform. İnşa kalitesi de yeterince iyi, detaylı bir inceleme olmadığı için sadece sorunu var mı bilmiyoruz ancak yüksek ihtimal yoktur.
Merhabalar, C650M kullandığım için belki bir katkı olur diye yazayım dedim, çok teknik kısmına hakim olmasam da siz yazınca aklıma geldi. Yurtdışında yaşayan PSU / HW konusuna hakim bir arkadaşım ile konuşurken sizin söylediğinizin aynısını söylemişti. Bir modelin varyantı şeklinde ürettirilmiş ama ısı ile alakalı bir komponentte (tamamen hatırladığım kadarı ile ama ısı kısmı aklımda kalmış) NZXT isteğiyle yapılan bir değişiklik varmış. Çok uzun süreli yükte çalıştığında esas modele kısasla ömrünü azaltacağını söylemişti bu değişikliğin orjinal versiyonuna göre. Kusuruma bakmayın teknik kısmını hatırlayamadım.

Almayı düşünen arkadaş için 12100f / 12400f / 5700X ile 3060ti / 6700xt /3070 kombinasyonlarını sıkıntısız kullandım C650M. Sharkoon SSCoolZero 650W aynı kombinasyonları kullandım ayrıca 13400F geçen gün denedim sıkıntısız kullandım yükte 4 saate yakın fan açmadan Silent modda.

Geri
Yukarı