1500 TL VDSL modem önerisi

Follrex

Decapat
Daha fazla  
1500 TL bütçem var 100Mbps internet hızım var.
Bu fiyatlarda 5GHz destekleyen ve özellikle Wi-Fi kalitesi, çekim gücü vs. iyi olan bir modem arıyorum.
Ne önerirsiniz?

Şunu alın diye bir model önerisi yapamayacağım ama marka önerisi yapabilirim. Çünkü mevcut cihazımı 3 yıl önce almıştım. Aradan geçen zamanda fiyatlar değişmiştir, farklı cihazlar çıkmıştır. Kendim Keenetic markasını önerebilirim. Keenetic markasının Extra Router cihazını kullanmaktayım. VDSL altyapıda 50 Mbps indirme ve 8 Mbps yükleme hızları alıyorum. Hızımı %10-%20 civarı düşürdüğüm zaman aldığım Bufferbloat değerlerini paylaşmak istedim.

Screenshot_1.png

@CillianMurphy hocam ben de hızlarımı kısmadan önce bu cihazla fazla uçuk değerler alıyordum. Özellikle upload kısmında +70 ms değerlerini gördüğümü hatırlıyorum. 8 Mbps yerine 7 Mbps'e kısıtladım ve sonuç ortada. Denemediyseniz tavsiye edebilirim.

Maalesef SuperOnline kısıtlı modemler verdiği için ayar yapamıyorum. Modem ZTE H3600 V9. Bildiğin bir ayar varsa hemen deneyim.
Modeminizdeki ayar nasıldır bilmiyorum ama rehber olması adına bu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı