1500 TL'ye 1 TB HDD önerisi

Bütçe
1500 TL

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda ST1000DM010
Anakart
MSI B650 Tomahawk

Bu linkteki HDD'yi almak istiyorum. Amacım sadece fotoğraf ve videolarımı sorunsuz saklayabileceğim kaliteli bir disk. Park sorunu, bad sektör vb. sıkıntılardan uzak bir HDD arıyorum. Bu linkte bulunan Seagate Barracuda ST1000DM010 modelli HDD işimi görür mü sizce? Yoksa daha iyi alternatifler var mı? Olası bir durumda elektrik kesintisi olursa bu HDD sıkıntı çıkartır mı? HDD ne kadar sesli çalışırsa çalışsın sıkıntı yok, kasa zaten sağlam bir yalıtımda ve 10 tane fan var içinde haliyle ruhum dahi duymayacaktır. Sadece performans ve veri güvenliği istiyorum sesi önemli değil.

Bu linkteki HDD'yi almak istiyorum. Amacım sadece fotoğraf ve videolarımı sorunsuz saklayabileceğim kaliteli bir disk. Park sorunu, bad sektör vb. sıkıntılardan uzak bir HDD arıyorum. Bu linkte bulunan Seagate Barracuda ST1000DM010 modelli HDD işimi görür mü sizce? Yoksa daha iyi alternatifler var mı? Olası bir durumda elektrik kesintisi olursa bu HDD sıkıntı çıkartır mı? HDD ne kadar sesli çalışırsa çalışsın sıkıntı yok, kasa zaten sağlam bir yalıtımda ve 10 tane fan var içinde haliyle ruhum dahi duymayacaktır. Sadece performans ve veri güvenliği istiyorum sesi önemli değil.
linkte ki iyi alınır

Hocam bahsettiğiniz sıkıntılar hdd'lerde sıklıkla karşılaşabileceğimiz şeyler. Elektrik kesintisi, sarsılma ve yazma ya da okuma sırasında bağlantı kopması gibi durumlarda zarar görebilirler. Harici ssd olarak kullandığım ''Hikvision SSD Arzu(S) 1024 GB'' önerebilirim. Amazon.com.tr linkten ulaşabilirsin. Bahsettiğin hddye gelirsek bahsettiğim sıkıntıları göze alıyorsan alınabilir.

Seagate Barracuda HDD modelleri sıkıntılı modeller. WD alabilirsiniz.

Seagate Barracuda HDD modelleri sıkıntılı modeller. WD alabilirsiniz.

1Tb için cmr diyor, yine de riskli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı