1500 TL'ye 1 TB M.2 SSD önerisi

SATA SSD'ler bile yeterliyken gen 3 yerine gen 4 olsun diye kalite bakımından daha düşük bir ürün almak pek de mantıklı değil bence.
Konu sahibi için Gen3 hızları üstüne çıkılamıyor. Doğru. Ama aynı bütçeye Gen4 bir ürün almanın bir noksanlığını göremedim. Keza SP US70'in "kalite düşüklüğünü" de ayrıca merak ettim. Kalitesini düşük tutan şeyler nedir?

Konu sahibi için Gen3 hızları üstüne çıkılamıyor. Doğru. Ama aynı bütçeye Gen4 bir ürün almanın bir noksanlığını göremedim. Keza SP US70'in "kalite düşüklüğünü" de ayrıca merak ettim. Kalitesini düşük tutan şeyler nedir?
👇
256 Bit şifrelemeden yoksun maalesef. Ama tek sıkıntı o değil marka değerine insan pek güvenemiyor. TR'de çok alınmıyor. MLD gibi olmasa da bence alınmamalı.
Eki Görüntüle 1284140

P5'den bile geri kalıyor bazı testlerde. Aslında kontrolcüsü olsun katman sayısı olsun güzel. 5 yıl garantide güven veriyor ama. Testleri görünce ve markayı sorgulayınca maalesef bence alınmamalı.

Ben Mansion'ın yorumlarına katılmıyorum. Ürünün Phison E16 kontrolcüsü, TLC yapısı, 1 GB DRAM'i mevcut. IOPS ve TBW değerleri sağlam.

256 bit şifreleme yok diye ürün kötülemenin global pazarda hiçbir karşılığı bulunmuyor. Onu da aşağıdaki siteden bulmuştur.

Koca koca sitelerin yorumlarını dikkate almadan Mansion yorum yaptı diye kalite kıstası belirleyeceksek hiçbir şey almayalım.

Kaldı ki MLD ile aynı cümle içerisinde kullanmak falan "ben sevmedim, kimse sevmesin" demenin tuhaf bir yöntemi olmuş.

Ayrıca yazılım desteğide iyi değil maalesef. Galiba önbelleğide çabuk doluyor.

Mesajlarınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum, mesai saatleri içerisinde konuyu açtığım için şu ana kadar bakma fırsatım pek olmadı. Akşam eve geçince daha iyi inceleyebilirim linkleri, ayrıca ASUS Z370 Pro Gaming bir anakartım var gen4 desteği yok o yüzden gen4 bir M.2 alamayacağım.

Mesajlarınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum, mesai saatleri içerisinde konuyu açtığım için şu ana kadar bakma fırsatım pek olmadı. Akşam eve geçince daha iyi inceleyebilirim linkleri, ayrıca ASUS Z370 Pro Gaming bir anakartım var gen4 desteği yok o yüzden gen4 bir M.2 alamayacağım.

Zaten almamakla iyi edersiniz o SSD'yi. Güven vermiyor.

300TL artarsa:

Artmaz ise, bütçende bu gayet iyi bir modeldir:

Aslında 970 EVO almak istiyordum ama Sinerji'nin gönderme süreleriyle ilgili şikayetleri okuyunca 20 gün bir SSD gelmesi için beklemek istemiyorum o yüzden https://www.amazon.com.tr/dp/B07M64...333&creativeASIN=B07M64QXMN&linkCode=asn&th=1

Şunu alacağım sanırım. Hepinize yorumlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı