1500 TL'ye Anakart + İşlemci + RAM Tavsiyesi

thespark

Decapat
Elimde MSI RX 580 8 GB GAMİNG X, Kasa, HDD ve PSU (500w 80+) mecvut. Bütçem 1500 TL ve aşmam mümkün değil şu an. İkinci el olarak bulduklarım şunlar;

İ7 3770 - 500 TL
1155 Pin USB 3.0 ve 4 Slot RAM Destekli Anakart - 300 TL
2x8 16GB Kingston Hyper X Fury Black DDR3 1600 MHz RAM - 450 TL
Böyle yaparsam bir de SSD ekleyebileceğim sisteme.

Kafamı karıştıran ise bunun yerine sıfır Ryzen 5 2600, uyumlu bir anakart ve 8 GB 3000 MHz RAM mi alsam diye düşünüyorum biraz daha bekleyip bütçeyi arttırarak. Bunun dışında önerileriniz varsa onları da bilmek isterim.

Amacım oyun oynayıp aynı zamanda yayın yapabilmek (Genellikle PUBG)

Not: Monitörüm 60 Hz 1080p 21.5" ve upload hızım da 10 Mbit.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el olarak 1500x, B350 anakart ve 8GB RAM bulunabilir o bütçeyle. Bulabilirseniz, toparlayabilirseniz güzel bi combo olur. RX580’iniz varken eski mimariye yatırım yapmak saçma olur şahsi fikrimce.

İkinci el olarak 1500x, B350 anakart ve 8GB RAM bulunabilir o bütçeyle. Bulabilirseniz, toparlayabilirseniz güzel bi combo olur. RX580’iniz varken eski mimariye yatırım yapmak saçma olur şahsi fikrimce.
Teşekkür ederim öneriniz için. Biraz daha bekleyip, bütçemi az çok arttırarak Ryzen 5 2600 (sıfır) almak mantıklı mı sizce?

Dostum ben de senin durumundayım. 1500 1800 civarı böyle 4790k falan baktım, sonra dank etti. 1250 TL işlemciye vereceksem neden 4 5 sene kullanılmış alayım. 3. Nesil Ryzenlerin az kaldı çıkmasına. Bekleyip göreceğim.

Güncel Amd işlemcilere yatırım yapmak geleceğe yönelik bir adım ve sağlıklı bir karar olur. 3.cü nesil ryzenler 3 ay bekletebilir. Beklemeye değer mi ürünler tanıtıldıktan sonra karar verilebilecek bir şey.

Dostum ben de senin durumundayım. 1500 1800 civarı böyle 4790k falan baktım, sonra dank etti. 1250 TL işlemciye vereceksem neden 4 5 sene kullanılmış alayım. 3. Nesil Ryzenlerin az kaldı çıkmasına. Bekleyip göreceğim.

Katılıyorum, bence de öyle. İşlemciye o parayı verince yenisini almak daha mantıklı geliyor bana da.

Güncel Amd işlemcilere yatırım yapmak geleceğe yönelik bir adım ve sağlıklı bir karar olur. 3.cü nesil ryzenler 3 ay bekletebilir. Beklemeye değer mi ürünler tanıtıldıktan sonra karar verilebilecek bir şey.

3000 serisini beklemesem bile Ryzen'e yönelmeyi düşünüyorum. Ryzen 5 2600 henüz almadan içime sindi bile.

Madem herkes beklemekten bahsediyor. Beklemişken psu arttırmaya bak 😂 12v çıkışı kaç watt. Güç kaybına uğradın hatası çok sinir bozucudur o kadar para harcadıktan sonra.

12v çıkışı 456W, yeterli olur mu?
Kağıt üzerinde bakarsan kurtarıyor. 2600 gibi bir işlemci ve rx580 ile tam sınırda kalırsın. Rx 580 için satılan sitelerde bile 550W min. diyorlar ben 600W ile zor beslediğimi düşünüyorum. Olmadı bi denersin zaten elinde olan bir parça olmazsa tavsiyem 650W altına düşmemendir. Sistemi kararlaştırınca yeni bir konuyla psu tavsiyesi alabilirsin .Piyasada çok fazla kalitesiz,söylenen değerlere çıkamayan PSU var. Şimdiden kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı