1500 TL'ye ekran kartı önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Overclocklu modellerde sıkıntı oluyor. Normal Sapphire Pulse gibi ekran kartlarında sıkıntı yaşayanı daha görmedim. RX 5500 XT AMD'nin 5000 serisi ekran kartlarının en sıkıntısız modelidir. MSI'ın Mech OC modeli 5500 XT'de sıkıntı yaşayanı gördüm sadece. Sıkıntısı ise soğutmadan ötürü kartın çok ısınması ve çökmeler yaşanması. Zaten 1500 liraya bu modeli alamazsın. İndirim zamanı gelince temiz bir RX 5500 XT 4 GB al keyfine bak.

4 GB tırt ya vallaha. İndirimlerle 8 GB yakalar.

RX 5500 XT ekran kartında son güncellemeler ile ciddi bir perfonmans artışı olduğunu duymuştum. 8 GB modeli 1660 ile kafa kafaya gidiyordu (Super veya Ti değil). 4GB modeli ise 1650S'den ucuz olmasına rağmen geçebiliyordu veya kafa kafaya gidiyordu. Bu dediğim son güncellemeler için geçerli Youtube'da nedense eski testler var genellikle. RX 5500 XT'ye çok ciddi bir zam gelmişti fiyatı çok yükseldi 8 GB olanın. Bütçe belli yapacak birşey yok maalesef 8 GB alması daha iyi olur ama dediğim gibi bütçe belli.

Tırt da olsa 8 GB bulması bu fiyata. Ben Nisan başında milletin 5500 XT yerine RX 580 aldığı dönemlerde AMD hediyeleriyle beraber (3 oyun + 3 aylık XboX Game Pass) 1750 TL'ye almıştım bunu. Hediyeleri satınca kart 1100-1200 TL'ye mal olmuştu. Şimdi hem hediyeler yok hem kartın popülaritesi arttı.

4 GB olsa da çekirdek sayıları ve kas gücü olarak ileri bir kart, güncel sürücülerle bir kıyaslamaları olsa görürdük aslında.

Screenshot_1-vert.jpg

RX 5500 XT ekran kartında son güncellemeler ile ciddi bir performans artışı olduğunu duymuştum. 8 GB modeli 1660 ile kafa kafaya gidiyordu (super veya Ti değil). 4 GB modeli ise 1650S'den ucuz olmasına rağmen geçebiliyordu veya kafa kafaya gidiyordu. Bu dediğim son güncellemeler için geçerli YouTube'da nedense eski testler var genellikle. RX 5500 XT'ye çok ciddi bir zam gelmişti fiyatı çok yükseldi 8 GB olanın. Bütçe belli yapacak bir şey yok maalesef 8 GB alması daha iyi olur ama dediğim gibi bütçe belli.

Yanlışın var bro 8 GB modeli 1650 Super'e denk bir karttı. Son gelen güncellemelerle %5 perf artışı var. İnternette videolar mevcut. Dirt Rally'de 1650 Super 55-60 FPS alırken RX 5500 XT 70-80 arası geziyordu.
Tırt da olsa 8 GB bulması bu fiyata. Ben nisan başında milletin 5500 XT yerine RX 580 aldığı dönemlerde AMD hediyeleriyle beraber (3 oyun + 3 aylık Xbox Game Pass) 1750 TL'ye almıştım bunu. Hediyeleri satınca kart 1100-1200 TL'ye mal olmuştu. Şimdi hem hediyeler yok hem kartın popülaritesi arttı.

4 GB olsa da çekirdek sayıları ve kas gücü olarak ileri bir kart, güncel sürücülerle bir kıyaslamaları olsa görürdük aslında.

Eki Görüntüle 827134

Şu an fark ettimki benim yanlışım varmış xd. Veriler ne kadar güncel?

Şu an fark ettim ki benim yanlışım varmış xd. Veriler ne kadar güncel?

Bunlar kartların fabrika çıkış verileri onlar değişmez. Çekirdek sayıları, işleme üniteleri vb. Güncel gördüğüm tek veri buydu, Cyberpunk 2077. Canlı benchmark olarak yalnızca 2 ay öncesinin 5500 XT 8 GB ile 1660 Super videosu vardı onu da izlemişsindir.

Screenshot_1.png

Yanlışın var bro 8 GB modeli 1650 Super'e denk bir karttı. Son gelen güncellemelerle %5 perf artışı var. İnternette videolar mevcut. Dirt Rally'de 1650 Super 55-60 FPS alırken RX 5500 XT 70-80 arası geziyordu.

Şu an fark ettimki benim yanlışım varmış xd. Veriler ne kadar güncel?
Hayır hocam. GTX 1650S kesinlikle ve kesinlikle RX 5500 XT ekran kartının 8 GB modeli ile denk değil. Bahsettiğim son driver güncellemeleri gerçekten ciddi bir perfonmans iyileştirmesi getirdi karta. Hatta Youtube'da gezerken yeni driverlar ile yapılan bir test gördüm test Ekim 2020'ye ait. GTX 1650 Super ile çoğu zaman denk gösterilen kart burda gerçekten 1660 Super gibi bir karta karşı iyi bir perfonmans sergiliyor. Normal 1660 ile denk diyebiliriz bu teste bakarak. 1660 Super elbette geçiyor testlerde lakin 5 FPS-13 FPS fark ile geçiyor. Perfonmansı daha iyi lakin ciddi bir fiyat farkı var bu kartlar arasında bu yüzden göze alınabilir. Konu sahibinin gözünü korkutmayalım 4 GB modelide GTX 1650S'den genel olarak iyi bir karttır kas gücü olarak. Son genel güncellemeler ile gerçekten iyi bir perfonmans artışı yaşadı bu kart. Video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tartışan herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim , fikrim değişti umarım yararıma olur , 5500XT kovalayacağm. İyi geceler ve çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı