1500 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
1500
Yav 570 için mi söylemişim ? Sorunlu olanlar 580 ve 590. 570'i OC'lamışlar, 580 ve 590'a evrilmiş. Kaldırmıyor kart ağır yükü. 75 derecelere çıkıyor; açın, bakın. Ben 1 sene kullandım, kart öldü. Arkadaşımda da aynısı vardı, gitti, servise verdi. Tamir ettik dediler, yine öldü kart, en son tekrar servise verdi. Kartı alıp para iadesi yaptılar. Ben de elimdekini uygun fiyata sattım. Bozuk seri bu 580 ve 590. Bir şeyin sevdası falan yok, gördüğümü söylüyorum ben. 1500 TL bulamazsa 2000'e bulsun. 2. el 6400 baksın ama 580 almasın. Kullanılmaz o kart.
2019'dan beri en kötü soğutmaya sahip olan Gigabyte RX 590 modelini kullanıyorum. Bırak 75 dereceyi rahat 80 dereceleri görüyor ama bir kere sorun çıkarmadı, hala sapasağlam oyun oynatıyor. Bu kartı RX 6400 ile karşılaştırmak çok saçma zaten, RX 590 çok daha güçlü. Yine RX 580 kullanan iki arkadaşım var, hiç sorun yaşamadılar. Servise verdiğinizde tamir değil değişim istemeliydi, ayrıca sorun her zaman karttan değil sistemden kaynaklı da olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2019'dan beri en kötü soğutmaya sahip olan Gigabyte RX 590 modelini kullanıyorum. Bırak 75 dereceyi rahat 80 dereceleri görüyor ama bir kere sorun çıkarmadı, hala sapasağlam oyun oynatıyor. Bu kartı RX 6400 ile karşılaştırmak çok saçma zaten, RX 590 çok daha güçlü. Yine RX 580 kullanan iki arkadaşım var, hiç sorun yaşamadılar. Servise verdiğinizde tamir değil değişim istemeliydi, ayrıca sorun her zaman karttan değil sistemden kaynaklı da olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Googleye rx580 ve rx590 wattman hataları ve black screen yazın öyleyse. Çok daha güçlü değil hatta bazı oyunlarda daha az fps veriyor.

Ayrıca o kart 200 250 watt yiyor
Welcome to elektrik faturası ve sıcaklık.
Attığın video saçmalık o kart nasıl 120 fps verip 55 derecede çalışıyor. Arkadaş alsın öyle olmadığını görecek. Stock rx590 çaksın bir tane bak nasıl 80 dereceye çıkıp kapanıyor kart . Tr deki ürünler dandik oluyor zaten hele vir de 2.el 5 yıllık kart ne kadar sağlam olur gerisini siz düşünün. 🤣😅

Googleye rx580 ve rx590 wattman hataları ve black screen yazın öyleyse. Çok daha güçlü değil hatta bazı oyunlarda daha az fps veriyor.

Attığın video saçmalık o kart nasıl 120 fps verip 55 derecede çalışıyor. Arkadaş alsın öyle olmadığını görecek. Stock rx590 çaksın bir tane bak nasıl 80 dereceye çıkıp kapanıyor kart . Tr deki ürünler dandik oluyor zaten hele vir de 2.el 5 yıllık kart ne kadar sağlam olur gerisini siz düşünün. 🤣😅

Alın size gerçek performans testi. O kartın 120 fps verdiği falan yok. 6600 bile vermiyor o fps yi .
Kart ya aynı fps yi veriyor daha az veriyor ya da 5 fps fazla veriyor ve bu fps yi verirkende 225watt yiyip 80 dereceye çıkıp sonrada osuruyor. Senin arkadaşında hata yok diye kart mükemmel olmuyor googleye yazın binlerce şikayet göreceksiniz.
Çöp o kart . 6400 alıp fsr açın 100 fps ye çıkın 120 watt ile. 65 derece ısı ile.
Safsata rx580 ile 590.

Alın size gerçek performans testi. O kartın 120 fps verdiği falan yok. 6600 bile vermiyor o fps yi .
Kart ya aynı fps yi veriyor daha az veriyor ya da 5 fps fazla veriyor ve bu fps yi verirkende 225watt yiyip 80 dereceye çıkıp sonrada osuruyor. Senin arkadaşında hata yok diye kart mükemmel olmuyor googleye yazın binlerce şikayet göreceksiniz.
Çöp o kart . 6400 alıp fsr açın 100 fps ye çıkın 120 watt ile. 65 derece ısı ile.
Safsata rx580 ile 590.

Kartın tam gücünü kullanamıyorsunuz çünkü kart 80 dereceye çıkıp cortluyor. Undervolt yapıyorsunuz yine cort. 2 yıl kullandım kart öldü. Arkadaşımda da vardı o da öldü. Tesadüf olamaz.

Son düzenleme:
Her iki model de RX 6400'den çok daha güçlü, testleri var.
Abartmayın, 170-180 W civarı yiyor. Sıcaklık olarak da ek soğutma kullanıyordur, videoda amaç sıcaklık değil, performansı karşılaştırmak. Zaten bende de en kötü soğutmalı RX 590 modelinde rahat 80 dereceye çıkıyor ama performans gayet tam güçte.

Safsata rx580 ile 590.
Ben RX 590 testi atmıştım fark etmediyseniz. Zaten kendi attığınız testte bile RX 580 diğer kartları dağıtmış. Ve videoda kart ısınmamış bile. FSR'ı RX 500 serisi kartlarda da açabilirsiniz.

Kartın tam gücünü kullanamıyorsunuz çünkü kart 80 dereceye çıkıp cortluyor. Undervolt yapıyorsunuz yine cort. 2 yıl kullandım kart öldü. Arkadaşımda da vardı o da öldü. Tesadüf olamaz.
Attığınız siyah ekran sorunu 2 yıl öncenin konusu, güncel sürücülerle sorun kalmadı. Yine sıcaklık sorunu da kötü soğutmalı modelden kaynaklı, aynı konuda birisi rog strix kartta soğuk çalıştığını yazmış.

Son düzenleme:
Daha iyi falan değil 1 yıl rx 590 kullandım kart mefta oldu. Almayın sakın bu kartı. 6400 alın 5 10 fps eksik alırsınız onu da overclock ve fidelity ile kapatırsınız mimarisi çok daha yeni. Rx580 ler 75 derecede çalışıyor sürekli crash atıyor 6 ay sonra da belleği cortluyor. Sadece ben değil arkadaşımda kullandı onunki de bozuldu. Amd rx590 serisinden sonra adam oldu. Bu serileri almayın o yüzden. 5 10 fps fazla veriyor diye daha iyi olmuyor kart. Her oyunda öyle değil o iş ayrıca. Oyun yazılımcısıyım 2.ye amd aldım rx6600 var
Bu serilerdr sıkıntı yok
Ama 580 590 sıkıntılıdır hele ki o satılan 2.elin belleği sorunludur kesin.

Rtx 3060 ti rakibi rx6600 xt dir
Hatta dengi bile değil xt daha iyi. 10 fps fazla veriyor.

Dediğim gibi rx 6400 alın. Sıfır. 5 fps için dandik 2.el eski mimari kart almayın
Anladım. Diğer deyişle bir fikriniz yok. Rx 6400 Pci 4 bir kart. 2.elde 1500 TL bütçeyle kart arayan adamın pci 4 anakartı ve işlemci alacak parası yoktur diye yorumladım. Rx 6500'de olduğu gibi 6400 de pci 4 olmadan verimsiz çalışıyor. Ayrıca arada 5 10 fps dediğiniz fark pci 4 olmayan bir sistem ile kullanıldığında rahat 15 20 fps fark yapacak. Ayrıca bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Rtx 3060 ti'ın rakibi falan değil 6600 xt. Rx 6700 3060 ti ile rakip. Gidin bakın benchmarklarına. Ne 6400 sevdasıymış.

Yav 570 için mi söylemişim ? Sorunlu olanlar 580 ve 590. 570 i oclamışlar 580 ve 590 a evrilmiş. Kaldırmıyor kart ağır yükü. 75 derecelere çıkıyor açın bakın. Ben 1 sene kulllandım kart öldü. Arkadaşımda da aynısı vardı gitti servise verdi tamir ettik dediler yine öldü kart en son tekrar servise verdi , kartı alıp para iadesi yaptılar. Ben de elimdekini uygun fiyata sattım. Bozuk seri bu 580 ve 590. Bir şeyin sevdası falan yok gördüğümü söylüyorum ben. 1500 tl bulamazsa 2000 e bulsun. 2.el 6400 baksın . Ama 580 almasın. Kullanılmaz o kart

6000 serisi sürekli güncek tutulan seri. En iyi optimizasyonlar bu seriye yapılır. Fsr rsr dediğiniz şeyler şöyle oluyor.
Mesela resident evil 4 remakeye giriş yapın orada fidelity fx ayarı var. Onu kaliteli yaparsanız üstün kalitede grafik elde edersiniz yapay çözünürlük oluyor bu. Kart kullanımı azaltılarak yapılıyor eğer sen bunu performans moduna çekersen çok fazla görüntü kaybetmeden yüksek fps alırsın. Seçiminizi 6000 serisinden yana kullanın. Anakartınız ve işlemciniz amd ise smart access memory özelliğinide açabilirsiniz o zaman daha fazla verim alırsınız.
Kaliteye bile alsanız bariz şekilde görüntü farkı var bu arada. 6600 kullanıyorum 50 fps olsun native olsun daha iyi. Fsr Gow ve Re4 gibi oyunlarda pek bir işe yaramıyor.

Kutulu, kutu içeriği tam Asus Cerberus GTX 1050ti var bende ilgilenen varsa.
İkinci elde konu açamıyorum. Burdan yazayım dedim.
25-30 derecede çalışan bir ekran kartı sorunsuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı