1500 TL'ye Kasa ve PSU Önerisi

Hocam zamanında bu Masterbox Lite 5 isimli kasanın ilk çıktığı zamanlarda Sosyal dahil pek çok yerde Dark N10 yerine bu kasa öneriliyordu. Hatta bir videoda bu iki kasanın karşılaştırılması sonucu uzun uzadıya Dark N10 lehine tepkiler gelmişti, lakin Dark N10 kullanan kişilere bakıyoruz genel olarak memnunlar, zaten çok satan bir kasa. Ama Masterbox Lite 5 kullananlardan pek öyle yorumlar göremiyoruz. Geçenlerde bir konuda kasanın plastik ön paneline matkapla delikler açıp kadın çorabı geçireni bile gördüm. Dark N10 muhteşem bir kasa değil, o fiyata başka kasalar da var evet ama çöpte değil yani.
Hocam ben bu işten bahsetmiyorum yoksa fiyatına göre harika kasa. Malzemesi çok kaliteli değil ama hava akışı falan iyi. Benim dediğim şey 1300 TL'lik bir kasa bütçesinde 250 TL'lik bir kasa almak saçma. Yoksa bütçeye göre N10 güzel tercih olur ama ciddi bir bütçe var. Yani bu fiyat bazında NZXT H700İ, Cooler Master H500P varken bu kasa almak pek iyi değil gibi.

Hocam ben bu işten bahsetmiyorum yoksa fiyatına göre harika kasa. Malzemesi çok kaliteli değil ama hava akışı falan iyi. Benim dediğim şey 1300 TL'lik bir kasa bütçesinde 250 TL'lik bir kasa almak saçma. Yoksa bütçeye göre N10 güzel tercih olur ama ciddi bir bütçe var. Yani bu fiyat bazında NZXT H700İ, Cooler Master H500P varken bu kasa almak pek iyi değil gibi.
Tabi o yönden haklısınız ben biraz yanlış algılamışım cümleyi.

N10'u zamanında çok önerdik. Sebebi PSU kaplaması, 5 fanla gelmesine karşılık fiyatının hesaplı olmasıydı. Sonra aynı yapıda farklı marka alternatifler çoğaldı ve gözden düştü. Bir zamanlar her öneri konusuna Z3 Plus önermek modayken şimdi N10 onun yerini aldı. Her öneriye N10'u otomatiğe bağlamak yerine farklı alternatifler sunmak lazım.

Kasa olarak hem sessizlik hemde şıklığın bir arada olduğu Enermax Equilence öneririm.

Son düzenleme:
NZXT kasa ve Phanteks kasaları da deneyimleme fırsatım oldu ayrıca emin olun arada ahım şahım bir malzeme kalitesi farkı mevcut değil
O kadar da değil hocam. NZXT ile Dark'ı karşılaştırmayın bile. NZXT, Phanteks gibi markalarda malzeme kalitesi çok üst seviyelerde. S340 kullanıyorum şuanda. Kasayı ellerseniz boyanın matlığından ve yumuşaklığından kalitesini anlarsınız.

O kasadan neden memnun kalmadığınızı anlayamadım. Gayet yeterli bir kasa. Sorun ses ise bileşenlerden dolayıdır. Sonuçta ses yalıtımlı bir kasa almadınız.
hocam ses sorunu var hava akışı iyi olmadığı için ön kapağı matkapla deldim sıcaklık 10 15 derece fark eti fakat bu seferde kasada titreme olayı oluyor
Sade kasayı değiştirsen de olur. Elinde sorunsuz PSU varken başka bir PSU almak iyi bir fikir değil.
hocam haklısınız boşa para harcamak iyi olmaz kasayı alıp sonradan güç kaynağını değiştirebilirim ama kasada titreme olayı var yük altında sıkıntı oluyor o yüzden bu sefer sağlama almak istedim işimi
Kendi kullandığım ikiliyi önermek istiyorum hem Tier 1 bir PSUya sahip olmuş olursunuz hemde bir fiyat performans kasası
https://www.amazon.com/EVGA-SuperNOVA-PLATINUM-Warranty-220-P2-0750-X1/dp/B010HWDP48 907 TL ye denk geliyor bence 11.11 ve ya 23 Kasım Black Fridayi bekleyin
Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Fiyatı hava akışı çok iyi 2x Fan kontrolcüsü ve 5 adet gayet kaliteli ve sessiz çalışan fanı ile geliyor Upper Mid Tower bir kasa yani Mid towerin en büyük boyu biraz daha zorlasan Full Tower olacakmış bu ikiliyi kullanıyorum tavsiye ederim.
hocam öneriniz için teşekkürler amazon harici satılan benzer güç kaynağı tavsiyeniz var mı ? rx 580 ekran kartı var ilerde sistemi 1080 ti ye kadar yükseltme hedefim var çoğu ekran kartına uyumlu olması iyi olur.

Son düzenleme:
hocam ses sorunu var hava akışı iyi olmadığı için ön kapağı matkapla deldim sıcaklık 10 15 derece fark eti fakat bu seferde kasada titreme olayı oluyor

hocam haklısınız boşa para harcamak iyi olmaz kasayı alıp sonradan güç kaynağını değiştirebilirim ama kasada titreme olayı var yük altında sıkıntı oluyor o yüzden bu sefer sağlama almak istedim işimi

hocam öneriniz için teşekkürler amazon harici satılan benzer güç kaynağı tavsiyeniz var mı ? rx 580 ekran kartı var ilerde sistemi 1080 ti ye kadar yükseltme hedefim var çoğu ekran kartına uyumlu olması iyi olur.
Aynı ayarda başka PSU gelmiyor aklıma mutlaka Türkiye satışlı vardır araştırmak lazım full modüler bir PSU ve sleeve dediğimiz kablolarla geliyor 2x8 pin 6 pin vga girişleri mevcut PSU da kablodan kaçınmamış Evga hepsinden 3 er 5 er göndermiş sağolsun evladiyelik bir PSU 12 v kanalından 748 watt güç veriyor diye hatırlıyorum verimliliği efsane zaten eğer PSU alacaksanız böyle bir şey alın ömürlük olur.

Dark önermiyoruuuuuuz diye inleyenler bu konuları okuyordur umarım. İki eksisi var. Birisi dikey ekran kartı takamazsınız. İkincisi 280mm radyatör desteği yok. Esasında ikisi de küçük modifiye ile halledilebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı